Návštěva Mahenova divadla v Brně

Dne 7. ledna 2012 jsme navštívili s některými žáky z 9.A, B večerní představení v Mahenově divadle Romeo a Julie. Nové nastudování této tragédie je zdařilé, v modernějším pojetí, souboje jsou provázeny rockovou hudbou a romantické pasáže zpívanými baladami. Některé pasáže zachovávají původní překlad Shakespearova jazyka, například známá „balkonová scéna“, jiné pasáže jsou převedeny do srozumitelnějšího současného jazyka.Nechybí humor a satirické poznámky. Představení je působivé, zvláště závěrečné scény jsou velmi dojímavé. Přestávky jsme využili k prohlídce krásných prostor Mahenova divadla, mnohým se líbilo více jako Národní divadlo v Praze. Divadlo se nám všem moc líbilo, dětem to slušelo a zaslouží velkou pochvalu za pěkné chování. Rozhodně jsme nebyli naposledy večer v divadle.

Návštěva Mahenova divadla v Brně, leden 2013

Mgr. Jana Osičková