Partnerství s Gertrudisschool v Utrechtu

První pozdrav z Utrechtu

Žáci pátých tříd se konečně dočkali. Přišly jim první dopisy od stejně starých dětí ze školy Gertrudisschool z holandského Utrechtu. Nadšení nebralo konce. Každé z dětí dostalo dopis, který byl adresovaný přímo jemu.

Vánoční pozdravení do Utrechtu

I v prosinci se snažíme upevňovat spolupráci se školou v Utrechtu. Žáci 5. tříd v rámci hodin angličtiny přeložili dopis, ve kterém svým kamarádům představují tradiční české Vánoce.

Píšeme do Utrechtu

Holandský Utrecht je partnerským městem Brna. V letošním školním roce se pokoušíme navázat partnerskou spolupráci s jednou z místních škol, Gertrudisschool. Žáci pátých tříd v hodinách českého a anglického jazyka pilně pracovali na dopisech, ve kterých se představují svým novým kamarádům.