Projekty podpořené ESF

Název projektu:Ovoce do škol
Realizátor projektu:Státní zemědělský intervenční fond
Partner projektu:ZŠ Brno, Masarova 11, příspěvková organizace
Zahájení projektu:8.3.2010
Oficiální stránky projektu:www.ovocedoskol.szif.cz
Cíl projektu:

Přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit zdravé stravovací návyky ve výživě dětí, bojovat proti epidemii dětské obezity a zvrátit klesající spotřebu ovoce a zeleniny. Úspěšné řešení uvedeného úkolu je postaveno na širokém partnerství mezi rezortem školství, zdravotnictví a zemědělství. K podstatnému zvýšení účinnosti celého projektu je nutné bezplatnou distribuci ovoce a zeleniny do škol podpořit doprovodnými opatřeními. Ta jsou zaměřena na praktické seznámení s ovocem a zeleninou v rámci výuky. Jedním z nejdůležitějších prvků celého projektu je vytvoření funkčního vztahu škola - rodina. Pouze komplexní pojetí všech aspektů projektu „Ovoce do škol" a jejich skutečné realizace v praxi může postupně změnit stravovací návyky dětí a tím omezit narůstající trend obezity.

Projekt se vztahuje na žáky prvních až pátých ročníků základních škol.