Akce redakce školního časopisu

Novinářský Camp ZŠ Masarova

Členové redakce školního časopisu, společně s jeho dopisovateli, absolvovali ve dnech 3. - 5.12.2014 NOVINÁŘSKÝ CAMP v Ivančicích. Díky dopravní kalamitě, způsobené mrznoucím deštěm, nebyla cesta nejjednodušší, ale program účastníkům vše vynahradil.

Adopce na dálku

I v letošním školním roce podporuje naše škola adopci na dálku prostřednictvím organizace ADRA. Naší adoptovanou "dcerou" je šestnáctiletá Rumila Murmu z Bangladéše. Díky vybraným finančním prostředkům může dívka navštěvovat internátní školu a připravovat se na své vysněné povolání – práci zdravotní sestry.

Adopce na dálku 2013

Ve dnech 6. – 8. března 2013 proběhl na ZŠ Masarova druhý ročník projektu Adopce na dálku, který měl za cíl podpořit chudou bangladéšskou studentku a finančním příspěvkem ji zajistit šťastnější budoucnost. Projekt probíhal pod taktovkou školního časopisu M11 a žákovského parlamentu.

Masarka v Rovnosti, aneb Neztratili jsme se

Do jedné v celku nenápadné budovy v centru města dorazily ve středu 13.3.2013 mírně promrzlé redakce školních časopisu. Důvod k tomuto počínání byste našli v emailech vedoucích a koordinátoru redakcí – pozvánku do brněnské redakce Rovnosti.