Projekt "Máme se rádi"

březen 2012

Projekt "Máme se rádi" si kladl za cíl umožnit žákům 2. třídy hovořit o své rodině, svůj vztah k rodině ztvárnit a také přemýšlet o tom, proč se někdy nechováme správně. Důležitou součástí projektu bylo rozhodnutí, zda nehezké chování odpustit či neodpustit. Bylo potřeba své rozhodnutí zdůvodnit.

V průběhu projektu jsme vstoupili do pohádkového světa. Náš příběh byl inspirován pohádkou „Sůl nad zlato“. Děti se proměnily v prince a princezny, příběhem je provázel "pocestný", který na svých cestách slyší spoustu příběhů a vypráví je dál. Dostali jsme se, stejně jako princezna Maruška, i do solného dolu (solná jeskyně Santé). Zde jsme strávili noc v odloučení od svých nejbližších a ráno jsme se plni zážitků s radostí vraceli domů.

Zdeňka Chaloupková