Masopust na ZŠ Masarova

V pátek 17. února 2012 proběhl na naší škole již 2. ročník projektu "Hrajeme si na Masopust". První dvě vyučovací hodiny byly věnovány masopustním dílnám, kde se žáci dověděli co to byl masopust, jaké tradice k němu patří a výrobě masopustních masek a ozdob.

V 10:00 hodin vyrazil od školy průvod v maskách. Trasa vedla ulicemi líšeňského sídliště s několika zastávkami v mateřských školách, u líšeňského Klokánku a na ÚMČ Líšeň jsme pozdravili představitele městské části.

Na každém stanovišti zahrála naše vlastní masopustní muzika, děti rozdávaly masopustní koláčky a výrobky z masopustních dílen.

Opravdovým "trhákem" průvodu byla maska medvěda, v podání pana ředitele a maska medvědáře, v podání pana školníka.

A na závěr nezbývá než dodat, že naše masopustní veselí bylo velké a nefalšované!

Masopust 2012 Masopust 2012 Masopust 2012 Masopust 2012 Masopust 2012 Masopust 2012 Masopust 2012 Masopust 2012

K. Holáňová