Beseda s Tomášem Graumannem

Dne 3. června 2011 se žáci ZŠ Masarova a Křesťanské školy Jana Husa zúčastnili besedy s Tomášem Graumannem, který byl jedním z 669 dětí zachráněných Nicholasem Wintonem. Tomáš Graumann se narodil do židovské rodiny v Brně, část dětství strávil na zámku v Těšanech u Brna. V období protektorátu se jako osmiletý dostal do Anglie. Tady vyrůstal v rodině slečny Corsonové. Pracoval jako misionář mezi domorodci na Filipínách, kde potkal svou ženu Caroline. Dlouhá léta žil v Americe, po revoluci v roce 1989 se rozhodl vrátit zpět. Po skončení prezentace mohli žáci klást panu Graumannovi různé dotazy, čehož rádi využili.

Výlet 1.B a 4.C do Šiklova mlýna Výlet 1.B a 4.C do Šiklova mlýna Výlet 1.B a 4.C do Šiklova mlýna

Mgr. Martina Kadlčková