Adopce na dálku 2013

Ve dnech 6. – 8. března 2013 proběhl na ZŠ Masarova druhý ročník projektu Adopce na dálku, který měl za cíl podpořit chudou bangladéšskou studentku a finančním příspěvkem ji zajistit šťastnější budoucnost. Projekt probíhal pod taktovkou školního časopisu M11 a žákovského parlamentu.

V rámci projektu, ve kterém měl vedoucí úlohu školní časopis, bylo vyrobeno speciální číslo časopisu a vystřihovánka školy v měřítku 1:1000, kterou vytvořil jeden bývalý žák. Tyto výrobky posléze roznášeli kameloti, speciálně určení členové školního časopisu a žákovského parlamentu, po třídách, kde je mohli za drobný příspěvek pro studentku žáci získat.

Minulý rok se nám povedlo vybrat přes 11 000 Kč. Tento rok byl mírně slabší, cílovou částku, kterou budeme posílat do Bangladéše, jsme nepřekročili, vybrali jsme 6 105 Kč. Tyto peníze budou "doplněny" z částky, která nám zbyla po minulém ročníku, a tak Rumila nepřijde o možnost mít se lépe.

Všem přispěvatelům děkujeme!

Matěj Kos