Adopce na dálku

I v letošním školním roce podporuje naše škola adopci na dálku prostřednictvím organizace ADRA. Naší adoptovanou "dcerou" je šestnáctiletá Rumila Murmu z Bangladéše. Díky vybraným finančním prostředkům může dívka navštěvovat internátní školu a připravovat se na své vysněné povolání – práci zdravotní sestry.

Rumila pochází z chudé a početné rodiny, která žije v malém hliněném domku na venkově. Její otec pracuje jako pomocný dělník a matka je v domácnosti. Dívce se ve škole líbí, jejím oblíbeným předmětem je bengálština. Když má volno, ze všeho nejraději píše různé články nebo hraje s kamarády badminton.

Měsíční příjem celé rodiny je velmi nízký. K tomu, aby mohla Rumila studovat, stačí pouhých 550,- Kč měsíčně. Za naši péči dívka děkuje v pravidelných dopisech, informuje o svém studiu a doufá, že se třeba někdy setká se svým sponzorem.

Rumila Murmu Rumila Murmu Rumila Murmu

Mgr. Miroslava Kubíčková