ZÁKLADNÍ ŠKOLA MASAROVA, BRNO

ZÁKLADNÍ ŠKOLA MASAROVA, BRNO

Výsledky znalostních soutěží

Pythagoriáda – okresní kolo

Na konci dubna se konalo okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Do tohoto kola postoupili úspěšní řešitelé školního kola – konkrétně Michaela Běčáková a Bruno Jagoš ze šestého, Eva Hoang ze sedmého a Nela Levíčková z devátého ročníku.

Into the Wild with English Guide

V dubnu se konala v brněnské zoologické zahradě přírodovědná soutěž v anglickém jazyce. Soutěž již tradičně připravili studenti z gymnázia na Slovanském náměstí v Brně. Pro soutěžící byla připravena tři stanoviště a stezka po zoologické zahradě s 15 úkoly.

4. Dětská vědecká konference

Dva roky uběhly jako voda a my jsme se opět sešli v našem školním divadelním sále, tentokrát již počtvrté, na Dětské vědecké konferenci. Tato akce se stala již pravidelnou přehlídkou zájmů a schopností našich žáků.

Soutěž ve čtenářské gramotnosti

I letos se žáci naší školy zapojili do známé čtenářské soutěže Babylon. Potěšující zprávou je, že se ve školním kole staly úspěšnými řešiteli desítky našich dětí. Městské kolo soutěže se konalo v Tyršově základní škole v Brně.

Klokan

V březnu jsme se zúčastnili mezinárodní soutěže Matematický klokan. Soutěžilo se v  kategoriích Benjamín (6. - 7. třída ZŠ), Kadet (8. - 9. třída ZŠ). Ve všech kategoriích soutěžící řešili 24 testových úloh.

Pythagoriáda

V měsíci březnu jsme uspořádali školní kolo Pythagoriády. Účast v soutěži byla dobrovolná a probíhala v kategoriích 6. ročník, 7. ročník, 8. ročník a 9. ročník. Soutěžící řešili 15 úloh v časovém limitu 60 minut. Zúčastnilo se 41 žáků 2. stupně.

Recitační soutěž žáků 2. – 5. ročníku

Na konci měsíce ledna se uskutečnila každoroční soutěž v recitaci. V divadelním sále školy se sešli soutěžící z 2. – 5. ročníku. Podpořit je přišli jejich spolužáci. Na programu byly verše humorné i vážnější.

Konverzační soutěž v anglickém jazyce

Konverzační soutěž v anglickém jazyce se konala ve dvou kategoriích. V první kategorii soutěžily šesté a sedmé ročníky a ve druhé osmé a deváté. Soutěž se konala na začátku ledna a vítězové postoupili do městského kola, které se koná v polovině února.

Světový den logiky

V sobotu 13. ledna proběhl na ZŠ Antonínská Světový den logiky – turnaj, který je určen všem, kteří si chtějí procvičit své mozkové závity při řešení zajímavých hlavolamů s čísly, slovy a obrázky.

Turnaj Ligy deskových her

Na konci listopadu loňského roku se čtyři žáci zúčastnili turnaje Ligy deskových her, již tradičně pořádaného SBOŠ na radnici města Brna. Dva žáci zastupovali první stupeň a dva druhý stupeň. Utkali se ve velké konkurenci téměř 130 žáků z mnoha brněnských základních škol ve hrách Majesty, Noe, Digit, Draftosaurus, Království Valerie, Cartagena, Kanagawa a Velbloudí dostihy.

Zeměpisná olympiáda

V prosinci se u nás konalo školní kolo Zeměpisné olympiády. Pro soutěžící byly připraveny zajímavé otázky včetně práce s mapou a doplňování textu. V kategorii A (6. ročník) byli oceněni Bruno Jagoš a Martin Kužela.

Matematická soutěž Sudoku

V listopadu proběhlo školní kolo matematické soutěže v Sudoku pro 5. ročník. Nejlépe se umístili: Leontýna Boldišová, Marek Bašný a Daniel Kula.

Brloh

V listopadu probíhala logická týmová soutěž BRLOH. Tato soutěž je určena pro žáky základních škol a nižších gymnázií. Hra se skládá ze tří internetových kol, na které mají žáci vždy týden.

Sudoku

V listopadu jsme uspořádali školní kolo v Sudoku. Celkem se zúčastnilo 43 žáků druhého stupně. Nejlépe se umístili:

Biologická olympiáda

Koncem listopadu se konalo školní kolo Biologické olympiády. Děti vyplňovaly obtížný test na téma „Jak se žije v lužním lese“ a poznávaly rostliny a živočichy.

Logická olympiáda – výsledky krajského kola

V pátek 3. 11. 2023 proběhlo krajské kolo Logické olympiády, do které z naší školy postoupil Martin Minář. Ve velké konkurenci se neztratil.

Logická olympiáda

V průběhu října se někteří naši žáci zúčastnili matematické internetové soutěže Logická olympiáda. Celkem se v kategorii (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) do soutěže zapojilo 25736 řešitelů, z toho v našem kraji 3689.

Přírodovědný klokan

V polovině října se již tradičně konalo školní kolo soutěže Přírodovědný klokan. Zúčastnilo se celkem 45 žáků 8. a 9. ročníku. V kategorii Kadet na ně čekalo 24 otázek z matematiky, fyziky, přírodopisu, zeměpisu a všeobecných znalostí.

3 ročník soutěže Bezpečně Brnem Junior

Ve středu 26.4. navštívila Ing. Pavla Valtr Kneslová, manažerka odboru dopravy, Magistrátu města Brna, třídu 3. C, aby žákům předala odměny a diplom za 1. místo v soutěži Bezpečně Brnem Junior. Do soutěže se zapojilo všech 21 žáků, spolu s rodiči.

Matematická miniolympiáda - 4. ročník

Koncem dubna se konalo okresní kolo v miniolympiádě 4. tříd. Soutěž pořádá ZŠ Sirotkova. V tomto kole byli našimi úspěšnými řešiteli Denis Holec, Anna Krajčová, Ondřej Kovařík a Sebastián Almášy.

Miniolympiáda

V první polovině dubna proběhla na naší škole Žabáčkova matematická miniolympiáda 4. tříd 2022/2023. Do soutěže se zapojili všichni žáci 4. ročníku. Řešili celkem 15 zajímavých úloh.

Matematická olympiáda 9. ročníků – krajské kolo

Na konci března proběhlo krajské kolo Matematické olympiády pro 9. ročníky. Žáci Jihomoravského kraje soutěžili na Gymnáziu Vídeňská.

Babylon aneb rozumíme si?

V dubnu proběhlo na naší škole školní kolo soutěže Babylon aneb rozumíme si? mezi žáky 5. ročníku. Soutěž prověřuje úroveň čtenářských dovedností a také schopnosti porozumět a pracovat s textem.

Klokánek

V březnu se naše škola zapojila do řešení mezinárodní matematické soutěže Klokan 2022/23. Kategorie Klokánek (4. a 5. třídy) se zúčastnilo 144 žáků naší školy.

Městské kolo recitační soutěže – II. stupeň

Ve druhém březnovém týdnu se konalo Městské kolo recitační soutěže. Za naši školu jsme do soutěže vyslali Aničku Tomanovou, která soutěžila ve 3. kategorii (6. – 7. ročník), 4. kategorii (8. – 9. ročník) reprezentovali Jeremiáš Toman a Filip Boháček.

Matematický Klokan

V březnu jsme se zúčastnili mezinárodní soutěže Matematický klokan. Soutěžilo se v  kategoriích Benjamín (6. - 7. třída ZŠ), Kadet (8. - 9. třída ZŠ). Ve všech kategoriích soutěžící řešili 24 testových úloh.

Recitační soutěž žáků 2. – 5. ročníku

Na konci měsíce ledna se uskutečnila každoroční soutěž v recitaci. V divadelním sále školy se sešlo téměř 50 soutěžících. Na programu byly verše humorné i vážnější. Každý se snažil předvést svůj nejlepší výkon před zaplněným publikem.

Okresní kolo MO 5. ročník

Letošní okresní kolo soutěže Matematická olympiáda se konalo v posledním lednovém týdnu. Úspěšní řešitelé školních kol zasedli do soutěžních lavic na ZŠ Křídlovická. Za bezchybné řešení tří soutěžních úloh,  které obsahovalo i úvahy vedoucí ke správnému výsledku, mohli žáci získat 18 bodů.

Zeměpisná olympiáda

V lednu se konalo školní kolo Zeměpisné olympiády. Pro soutěžící bylo připraveno deset otázek včetně práce s mapou, poznávání světových památek a doplňování textu.

Soutěž v anglickém jazyce

Zájemci z řad druhého stupně měli možnost se zúčastnit soutěže v anglickém jazyce. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – 6. + 7. ročník a 8. + 9. ročník.

Turnaj Ligy deskových her

Na začátku prosince jsme se zúčastnili turnaje Ligy deskových her. Ve školním miniturnaji byli vybráni čtyři žáci, kteří reprezentovali naši školu v městském kole.

Matematická olympiáda – 5. ročník – školní kolo

Žáci 5. ročníku, kteří mají rádi zajímavé matematické úlohy, řešili ve svém volném čase šest úloh. Úspěšnými řešiteli domácího kola byli tito žáci:

Biologická olympiáda

V prosinci se konalo školní kolo Biologické olympiády. Děti vyplňovaly obtížný test na téma „Bezlesí“ a poznávaly rostliny a živočichy. Téměř všichni soutěžící si velmi dobře vedli právě v „poznávačce“.

Mateso - městské kolo – 5. ročník

Městské kolo matematické soutěže Mateso se konalo ke konci listopadu 2022 na ZŠ Kuldova. Soutěž probíhala pod spoluzáštitou 2. náměstka primátorky města Brna Mgr. Jaroslava Suchého a radní pro školství JUDr. Ireny Matonohové.

Mateso – školní kolo

Žáci 5. ročníku se zúčastnili na konci října matematické soutěže Mateso. Řešili 15 zajímavých úloh. Úspěšnými řešiteli se stali ti, kteří získali alespoň 8 bodů.

Logická olympiáda 2022 – základní kolo

Základní kolo Logické olympiády probíhalo v prvním říjnovém týdnu online. Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky. Je založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje kreativní přístup.

Pythagoriáda

V koncem října jsme uspořádali školní kolo Pythagoriády. Účast v soutěži byla dobrovolná a probíhá v kategoriích 6. ročník, 7. ročník, 8. ročník a 9. ročník.

Přírodovědný klokan

V polovině října se konalo školní kolo soutěže Přírodovědný klokan. V kategorii Kadet se celkem zúčastnilo 73 žáků 8. a 9. ročníku. Čekalo na ně 24 otázek z matematiky, fyziky, přírodopisu, zeměpisu a všeobecných znalostí.

Logická olympiáda

V průběhu října se někteří naši žáci zúčastnili matematické internetové soutěže Logická olympiáda. Celkem se v kategorii (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) do soutěže zapojilo 26368 řešitelů, z toho v našem kraji 3673.

Výtvarně- literární soutěž Deník z prázdnin 2022

Chodby naší školy od poloviny září zdobily Deníky z prázdnin našich dětí z 1. – 4. tříd. Letos se jich sešlo 69 a byly opravdu originální a hezky napsané. Začátkem října si děti, které byly ve škole, převzaly ceny.

Literární a výtvarná soutěž Evropa ve škole

Koncem února tohoto školního roku se naše škola zapojila do literární a výtvarné soutěže Evropa ve škole, která je každoročně vyhlašována Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Empík cyklista

V letošním školním roce se opět žáci čtvrtého ročníku zúčastnili dopravní výchovy Empík cyklista na dopravním hřišti Riviéra. Pod vedením strážníků městské policie se učili dopravní značky a křižovatky a také si své znalosti vyzkoušeli během jízdy na kole.

Příběhy našich sousedů – Vítězství týmu ZŠ Masarova

Na konci dubna proběhlo v prostorech Křišťálového sálu Staré radnice slavností vyhlášení projektů Příběhy našich sousedů, do kterého se rozhodl zapojit náš pětičlenný tým žáků z 8. D pod vedením pana učitele dějepisu Juraje Švece.

Matematická olympiáda – okresní kolo

V dubnu se konalo okresní kolo Matematické olympiády. Žáci 6. ročníku soutěžili na ZŠ Kotlářská, sedmáci na ZŠ Sirotkova a osmáci s deváťáky na Gymnáziu tř. Kpt. Jaroše.

Bezpečně Brnem - Junior 2022

Obor dopravy Magistrátu města Brna vyhlásil do 31.3. 2022 online soutěž s dopravní tématikou „Bezpečně Brnem Junior 2022.“ Soutěžící zodpověděli na 20 otázek z oblasti bezpečnosti provozu na pozemních komunikacích.

Miniolympiáda

Ve druhé polovině dubna proběhla na naší škole Žabáčkova matematická miniolympiáda 4. tříd 2021/2022. Do soutěže se zapojili všichni žáci 4. ročníku. Řešili celkem 15 zajímavých úloh.

3. Dětská vědecká konference

Po dvouleté pauze, způsobené světovou pandemií se ve čtvrtek 7. dubna na naší škole mohla opět uskutečnit Dětská vědecké konference. Jednalo se již o třetí ročník, do kterého se letos přihlásilo 12 dětí.

Matematická olympiáda

Letošní okresní kolo soutěže Matematická olympiáda se konalo opět za zvláštních podmínek. Úspěšní řešitelé školních kol, stejně jako vloni, zasedli do soutěžních lavic ne na ZŠ Křídlovická, ale ve své škole.

Matematická soutěž Klokánek

V březnu se naše škola zapojila do řešení mezinárodní matematické soutěže Klokan 2021/22. Kategorie Klokánek (4. a 5. třídy) se zúčastnilo 145 žáků naší školy.

Klokan

V březnu jsme se zúčastnili mezinárodní soutěže Matematický klokan. Soutěžilo se v  kategoriích Benjamín (6. - 7. třída ZŠ), Kadet (8. - 9. třída ZŠ). Ve všech kategoriích soutěžící řešili 24 testových úloh.

Pythagoriáda – okresní kolo

V prosinci se uskutečnilo okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Z naší školy do tohoto kola postoupili z 6. ročníků M. Hrabal a M. Glozar, z 8. ročníku M. Růžička. Soutěž probíhala vzhledem k epidemické situaci tentokrát online.

Recitační soutěž

Na naší škole tradičně probíhá recitační soutěž, které se účastní žáci napříč školou. Kvůli epidemiologické situaci se však tento rok soutěž konala jen v rámci jednotlivých tříd. Žáky 3. ročníku to však neodradilo.

Matematická olympiáda – 5. ročník – školní kolo

Žáci 5. ročníku, kteří mají rádi zajímavé matematické úlohy, řešili ve svém volném čase šest úloh. Úspěšnými řešitelkami domácího kola byly tyto žákyně:

Sudoku – městské kolo

V prosinci se uskutečnilo městské kolo soutěže Sudoku. Z naší školy do tohoto kola postoupilo celkem 7 žáků. Soutěž probíhala ve třech kategoriích a měla se uskutečnit na ZŠ Sirotkova, nakonec však soutěžící řešili sudoku online.

Sudoku – městské kolo 5. ročník

Městské kolo Sudoku se konalo online na naší škole v polovině prosince. Našimi želízky v ohni za první stupeň byly Sofie Štěpančíková a Amálie Kuželová.

Mateso - městské kolo – 5. ročník

Městské kolo matematické soutěže Mateso se konalo ke konci listopadu 2021 online na naší škole. Zúčastnilo se jej 255 žáků z 35 ZŠ z Brna a okolí. Z naší školy ze školního kola postoupilo 5 žáků a 2 z nich se stali úspěšnými řešiteli.

Sudoku 5. ročník – školní kolo

Školní kolo turnaje v sudoku 5. ročníku se uskutečnilo v předposledním listopadovém týdnu. Soutěže se zúčastnilo 8 žáků. Nejlépe si vedla Sofie Štěpančíková a na 2. místě Amálie Kuželová.

Biologická olympiáda

V listopadu se konalo školní kolo Biologické olympiády. Děti vyplňovaly obtížný test na téma „Jak přežít zimu“ a poznávaly rostliny a živočichy.

Pythagoriáda

V listopadu jsme uspořádali školní kolo Pythagoriády. Účast v soutěži byla dobrovolná a probíhá v kategoriích 6. ročník, 7. ročník, 8. ročník a 9. ročník. Soutěžící řešili 15 úloh v časovém limitu 60 minut. Zúčastnilo se 65 žáků 2. stupně.

MATESO – školní kolo

Žáci 5. ročníku se zúčastnili na konci října matematické soutěže MATESO. Řešili 15 zajímavých úloh. Úspěšnými řešiteli se stali ti, kteří získali alespoň 8 bodů.

Logická olympiáda

V průběhu října se někteří naši žáci zúčastnili celorepublikové matematické internetové soutěže Logická olympiáda.

Přírodovědný klokan

V polovině října se konalo školní kolo soutěže Přírodovědný klokan. Kategorie Kadet je určena pro žáky 8. a 9. ročníku. Čekalo na ně 24 otázek z matematiky, fyziky, přírodopisu, zeměpisu a všeobecných znalostí.

Logická olympiáda 2021 – základní kolo

Každoročně se žáci naší školy zapojují do řešení Logické olympiády. Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky. Je založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje kreativní přístup.

Matematická olympiáda – okresní kolo – 5. ročníky

Letošní okresní kolo soutěže Matematická olympiáda se konalo v polovině května za zvláštních podmínek. Řešitelé zasedli do soutěžních lavic ve své škole.

Babylon aneb rozumíme si?

V květnu proběhlo na naší škole školní kolo soutěže Babylon aneb rozumíme si? mezi žáky 5. ročníku. Soutěž prověřuje úroveň čtenářských dovedností a také schopnosti porozumět a pracovat s textem.

Rozpočti si to!

Gabriela Hálová, Sára Jenyšová, David Škarka a Jakub Vild z 8. C vytvořili tým Gramotkovi a zapojili se do celostátní soutěže pro žáky 2. stupně základních škol a víceletých gymnázií.

Mateso - městské kolo – 5. ročník

Městské kolo matematické soutěže Mateso se konalo na naší škole v polovině dubna online. Zúčastnilo se jej 205 žáků z 32 základních škol z Brna a okolí. Maximální počet bodů byl 15, úspěšným řešitelem je žák, který dosáhl alespoň 9 bodů.

Matematická olympiáda

Školního kola matematické olympiády se letos zúčastnilo 7 žáků. Do městského kola postoupili  z 6. ročníku Nela Levíčková a Ondřej Stojanov a z 8. ročníku Matyáš Novotný, Gabriela Hálová a David Škarka.

Matematická soutěž Klokan v kategorii Klokánek 4. - 5. ročník

Ke konci března se naši žáci formou online zapojili do řešení 24 zajímavých příkladů z matematiky. Museli nejenom využít matematické schopnosti, ale i zapojit své strategické dovednosti dle nastavených pravidel přidělování bodů za správnou odpověď.

Matematická olympiáda – 5. ročník – školní kolo

Žáci 5. ročníku, kteří mají rádi zajímavé matematické úlohy, řešili ve svém volném čase šest úloh. Úspěšnými řešiteli domácího kola byli tito žáci: Jakub Hrstka a Tomáš Kula.

Sudoku

V prosinci jsme uspořádali školní kolo v sudoku. Z každé kategorie postoupili tři žáci do městského kola, které se konalo tentokrát online. Pořadatelem akce byla ZŠ Sirotkova.

Mateso - školní kolo

Žáci 5. ročníku se zúčastnili na začátku prosince matematické soutěže Mateso. Řešili 15 zajímavých úloh. Úspěšnými řešiteli se stali ti, kteří získali alespoň 8 bodů. Z naší školy to bylo 15 žáků.

Sudoku 5. ročník – školní kolo

Školní kolo turnaje v sudoku se uskutečnilo v prvním prosincovém týdnu. Nejlepšími řešiteli jsou tito žáci: Mikuláš Glozar, Daniel Hochman a Adam Nikodým.

Logická olympiáda 2020 – základní kolo

Základní kolo Logické olympiády probíhalo v tomto školním roce v prvním říjnovém týdnu opět online. Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky. Je založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje kreativní přístup.

Recitační soutěž 1. ročníků

V měsíci únoru se uskutečnilo školní kolo v recitační soutěži žáků 1. ročníků. Z každé třídy byli vybráni tři až čtyři nejlepší recitátoři. Ti pak společně soutěžili v divadelním sále před porotou. Palce soutěžícím drželi ostatní spolužáci ze tříd, kteří tvořili publikum.

Matematická olympiáda – okresní kolo – 5. ročníky

Okresní kolo matematické olympiády 5. ročníku se konalo na ZŠ Křídlovická v posledním lednovém týdnu. Žáci řešili tři úkoly s 18 bodovým ziskem. Naše škola vyslala 8 žáků.

Pythagoriáda

V lednu 2020 jsme uspořádali školní kolo Pythagoriády. Účast v soutěži byla dobrovolná a probíhala v kategoriích 6. ročník, 7. ročník a 8. ročník. Soutěžící řešili 15 úloh v časovém limitu 60 minut. Zúčastnilo se 68 žáků 2. stupně.

Recitační soutěž žáků 2. – 5. ročníku

Na konci měsíce ledna se uskutečnila pravidelná každoroční soutěž v recitaci. V divadelním sále školy se sešlo téměř 50 soutěžících. Na programu byly verše humorné i vážnější. Každý se snažil předvést svůj nejlepší výkon před zaplněným publikem.

Pythagoriáda – školní kolo – 5. ročník

Žáci 5. ročníku se v posledním lednovém týdnu zúčastnili školního kola matematické soutěže Pythagoriáda. Do soutěže se zapojilo 53 žáků. 10 žáků se stalo úspěšnými řešiteli tohoto kola. Soutěžící řešili 15 zajímavých úloh, ve kterých museli propojit školskou matematiku s notnou dávkou logického úsudku.

Městské kolo Sudoku 5. ročník

Městské kolo Sudoku se konalo na ZŠ Sirotkova v polovině prosince minulého roku. Našimi želízky v ohni za první stupeň byly Klára Sedláčková a Veronika Krojzlová.

Matematická olympiáda – 5. ročník – školní kolo

Žáci 5. ročníku, kteří mají rádi zajímavé matematické úlohy, řešili ve svém volném čase šest úloh. Úspěšnými řešiteli domácího kola byli tito žáci:

Olympiáda z ČJ

Na konci listopadu proběhla v naší škole olympiáda z českého jazyka a zúčastnilo se jí 15 žáků 8. a 9. ročníku. Mluvnická část byla zaměřená jako každý rok především na slovní zásobu a její využití. Tentokrát si děti musely poradit se rčeními, interpunkcí, homonymy, funkčními styly a skloňováním číslovek.

Sudoku – městské kolo 5. ročník

Městské kolo Sudoku se konalo na ZŠ Sirotkova v prvním týdnu prosince 2019. Našimi želízky v ohni za první stupeň byly Klára Sedláčková a Veronika Krojzlová. Obě dvě se staly úspěšnými řešiteli.

Logická olympiáda 2019 – krajské kolo

Začátkem listopadu 2019 se konalo v Univerzitním kampusu Bohunice krajské kolo Logické olympiády. Do tohoto kola postoupilo podle výsledků základního kola 60 nejlepších řešitelů.

Sudoku 5. ročník – školní kolo

Školní kolo turnaje v sudoku se uskutečnilo v prvním listopadovém týdnu. Nejlepšími řešiteli jsou tyto žákyně: Klára Sedláčková a Veronika Krojzlová. Obě nás budou reprezentovat na „Vánočním turnaji v Sudoku“, který se koná 5. 12. 2019 v ZŠ Sirotkova.

Biologická olympiáda

Školního kola soutěže se letos zúčastnilo celkem 20 žáků. Tématem obtížného testu byl „Těžký život ve vodě“. Součástí olympiády bylo také poznávání rostlin a živočichů. V kategorii C starších žáků zvítězil Lukáš Paděra.

Mateso - městské kolo – 5. ročník

Městské kolo matematické soutěže Mateso se konalo v polovině listopadu 2019 v Tyršově základní škole, Brno. Zúčastnilo se ho 209 žáků z 55 ZŠ z Brna a okolí. Z naší školy ze školního kola postoupilo 6 žáků a 3 z nich se stali úspěšnými řešiteli

MATESO – školní kolo

Žáci 5. ročníku se zúčastnili na konci října matematické soutěže MATESO. Řešili 15 zajímavých úloh. Úspěšnými řešiteli se stali ti, kteří získali alespoň 8 bodů. Z naší školy to bylo 9 žáků.

Přírodovědný klokan

V polovině října se konalo školní kolo soutěže Přírodovědný klokan. V kategorii Kadet soutěží žáci 8. a 9. ročníku. Čekalo na ně 24 otázek z matematiky, fyziky, přírodopisu, zeměpisu a všeobecných znalostí.

Logická olympiáda – II. stupeň

V průběhu října se někteří naši žáci zúčastnili matematické celorepublikové internetové soutěže Logická olympiáda. Celkem se v kategorií Kategorie B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) do soutěže zapojilo 20 188 řešitelů, z toho v našem kraji 2 737.

Logická olympiáda 2019 – základní kolo

Každoročně se žáci naší školy zapojují do řešení Logické olympiády. Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky. Je založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje kreativní přístup.

Výsledky mezinárodních zkoušek YLE 2018/2019

Každý rok mají možnost naši žáci absolvovat mezinárodní zkoušku z angličtiny, které předchází intenzivní příprava v rámci kroužku. Tuto zkoušku vykonávali žáci 5. a 7. ročníků na začátku června.

Přírodovědné soutěže ve 4. a 5. ročníku

Na naší škole proběhla v jarních měsících přírodovědná soutěž pro 4. ročník. Soutěže se zúčastnilo 14 žáků. Řešili teoretické a praktické úkoly nad rámec výuky. Nejúspěšnějšími žáky byli: Tobiáš Doležal, Nela Chromčáková, Vanesa Pitruchová a Lenka Kotlárová.

Pythagoriáda – okresní kolo – 5. ročník

V posledním květnovém týdnu proběhlo na ZŠ Křídlovická okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda pro žáky 5. ročníku. Na soutěž se dostavilo 199 žáků z celého Brna.

Žabákova matematická miniolympiáda – městské kolo

V prvním květnovém týdnu se uskutečnilo na ZŠ Sirotkova městské kolo matematické miniolympiády. Soutěže se zúčastnilo 120 soutěžících. Z naší školy nás reprezentovalo 7 žáků.

Žabákova matematická miniolympiáda

V posledním dubnovém týdnu se uskutečnilo na naší škole školní kolo matematické miniolympiády. Zúčastnili se ho žáci 4. ročníku. Žáci řešili 15 zajímavých úloh. Nestačilo perfektně ovládat matematické operace, ale bylo třeba zapojit také svoje logické myšlení.

Pythagoriáda – školní kolo – 6. – 8. ročník

Začátkem dubna 2018 jsme uspořádali školní kolo Pythagoriády. Účast v soutěži je dobrovolná a probíhá v kategoriích 6. ročník, 7. ročník a 8. ročník. Soutěžící řešili 15 úloh v časovém limitu 60 minut. Zúčastnilo se 37 žáků 2. stupně.

Pythagoriáda – školní kolo – 5. ročník

Žáci 5. ročníku se začátkem dubna zúčastnili školního kola matematické soutěže Pythagoriáda. Do soutěže se zapojilo 30 žáků a polovina z nich se stala úspěšnými řešiteli. Soutěžící řešili 15 zajímavých úloh, ve kterých museli propojit školskou matematiku s notnou dávkou logického úsudku.

Babylon aneb rozumíme si

V únoru proběhlo mezi žáky 5. ročníku školní kolo soutěže Babylon aneb rozumíme si. Soutěž každoročně prověřuje úroveň čtenářských dovedností a také schopnosti porozumět a pracovat s textem. V letošním roce si pořadatelé pro děti připravili texty týkající se DPMB.

Matematická soutěž Klokan 2018/2019

V březnu jsme se zúčastnili mezinárodní soutěže Matematický klokan. Soutěžilo se v několika kategoriích: Cvrček (2. – 3. třída ZŠ), Klokánek (4. - 5. třída ZŠ), Benjamín (6. - 7. třída ZŠ), Kadet (8. - 9. třída ZŠ). Ve všech kategoriích soutěžící řešili 24 testových úloh, v kategorii Cvrček 18 úloh.     

Recitační soutěž 2. – 5. ročníku

Vítězové třídních kol recitační soutěže se, jako každý rok, účastnili školního kola, které se uskutečnilo ve čtvrtek 24. ledna. Výběr básně byl na žácích. V divadelním sále zazněly verše nejen od známých autorů, ale také moderní, vážné i humorné.

Recitační soutěž

Koncem února 2019 proběhla na druhém stupni naší školy recitační soutěž, které předcházela recitace v jednotlivých hodinách literární výchovy. Nejlepší recitátoři pak měli možnost vyzkoušet si přednes básní před jiným publikem. Letos se soutěže zúčastnilo 30 žáků ze všech ročníků druhého stupně.

Čtenářská gramotnost v 6. a 7. ročníku - Soutěž Babylon aneb rozumíme si?

V průběhu února se žáci šestého a sedmého ročníku zapojili do soutěže Babylon aneb rozumíme si, kterou pořádá ZŠ Kuldova v Brně a jejímž cílem je prověřit úroveň čtenářských schopností dětí.

Matematická olympiáda – okresní kolo – 5. ročník

Okresní kolo matematické olympiády 5. ročníku se konalo na ZŠ Křídlovická koncem ledna. Žáci řešili tři úkoly s 18 bodovým ziskem. Naše škola vyslala 8 žáků. Na velice pěkném 5. místě se 14 body se umístil Pavel Václavek, na 6. místě se 13 body David Hruban a na 10. místě s 9 body se umístili Jan Tupec a Erik Novák.

Matematická olympiáda – 5. ročník – školní kolo

Žáci 5. ročníku, kteří mají rádi zajímavé matematické úlohy, řešili ve svém volném čase šest úloh. Úspěšnými řešiteli domácího kola byli tito žáci: Daniel Nikodým, Pavel Václavek, Jan Procházka, Jan Tupec, Erik Novák, Miroslav Neumann, Eva Hiklová a David Hruban.

Vyhlášení soutěže Empík

Od rána na nás dýchala Vánoční atmosféra, včetně jehličí,vanilkových rohlíčků, purpury a lek balíčků. Jeden z dárků je obvzlášť vzácný a obestřený tajemstvím. Je věnovaný městem Brnem, rukou paní primátorky.

Městské kolo Sudoku 5. ročník

Městské kolo Sudoku se konalo na ZŠ Sirotkova v polovině prosince minulého roku. Našimi želízky v ohni za první stupeň byli Daniel Gurín a Jan Procházka. Oba dva se stali úspěšnými řešiteli.

Sudoku

Na konci listopadu bylo uskutečněno školní kolo v sudoku. Žáci řešili klasické sudoku, součtovku a sudoku tři skupiny. Z každé kategorie postoupili 2 žáci do městského kola, které se konalo v prosinci na ZŠ Sirotkova.

Testování ČŠI

Vážení rodiče, žáci našich 4. ročníků byli Českou školní inspekcí zařazeni do celoplošného testování anglického jazyka, které proběhlo v listopadu 2018. Výsledky jednotlivých žáků najdete po zadání přístupových údajů na  https://set.csicr.cz/vysledky.

Výsledky testování školy

Mgr. Alexandra Zálešáková

Olympiáda z ČJ

Na konci listopadu proběhla v naší škole olympiáda z českého jazyka a zúčastnilo se jí 25 žáků 8. a 9. ročníku. Mluvnická část byla zaměřená jako každý rok především na slovní zásobu a její využití.

Sudoku 5. ročník – školní kolo

Školní kolo turnaje v sudoku 5. ročníku se uskutečnilo v posledním listopadovém týdnu. Nejlepšími řešiteli jsou tito žáci: Daniel Gurín, Jan Procházka, Jan Stoklasa, Kristýna Červinková a Martin Hanuš.

Dějepisná olympiáda

Na konci listopadu proběhla na naší škole dějepisná olympiáda s ústředním tématem „Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace“. Přestože se jedná o poměrně obtížná témata z období středověku a raného novověku, žáci se jej zhostili statečně.

Mateso - městské kolo

Městské kolo matematické soutěže Mateso se konalo 13. 11. 2018 v TZŠ Kuldova 38. Z naší školy se městského kola zúčastnilo 5 žáků, kteří nám udělali velkou radost.

Biologická olympiáda

Školního kola soutěže se letos zúčastnilo celkem 17 žáků. Téma obtížného testu bylo „Příjem a výdej látek aneb něco dovnitř, něco ven“. Součástí olympiády bylo také poznávání rostlin a živočichů.

MATESO – školní kolo

Žáci 5. ročníku se zúčastnili na konci října matematické soutěže MATESO. Řešili 15 zajímavých úloh. Úspěšnými řešiteli se stali ti, kteří získali alespoň 8 bodů. Z naší školy to bylo 15 žáků.

Logická olympiáda

V průběhu října se někteří naši žáci zúčastnili matematické celorepublikové internetové soutěže Logická olympiáda. Celkem se v kategorií Kategorie B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) do soutěže zapojilo 17 156 řešitelů, z toho ve Vašem kraji 2 538.

Logická olympiáda 2018 – základní kolo

Základní kolo Logické olympiády probíhalo v tomto školním roce v prvním říjnovém týdnu opět online. V roce 2018 je to již 11. ročník této tradiční soutěže pořádané Mensou ČR.

Přírodovědný klokan

Letošního ročníku přírodovědné soutěže se v polovině října 2018 zúčastnilo celkem 58 žáků 8. a 9. ročníku. Čekalo na ně 24 poměrně obtížných otázek z matematiky, fyziky, přírodopisu, zeměpisu a všeobecných znalostí.

Výsledky mezinárodních zkoušek YLE 2017/2018

V průběhu letních prázdnin dorazily do školy výsledky mezinárodních jazykových zkoušek YLE. Tyto zkoušky vykonávali vybraní žáci 5. a 7. ročníků dne 2. června 2015. Zkouška měla dvě úrovně a to Movers (5. ročník) a Flyers (7. ročník) a skládala se ze tří částí – čtení a psaní, poslech a mluvení.

Přírodovědné soutěže ve 4. a 5. ročníku

Na naší škole proběhla v jarních měsících přírodovědná soutěž pro 4. ročník. Žáci řešeli teoretické a praktické úkoly. Nejúspěšnějšími žáky byli: G. Hynek 4.A, N. Prokešová 4.B, D. Nikodým 4.C a T. Křivánek 4. D. Soutěže se zúčastnilo 19 žáků.

Pythagoriáda – 5. ročníky – okresní kolo

V posledním květnovém týdnu proběhlo okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda pro žáky 5. ročníku na ZŠ Křídlovická. Soutěže se zúčastnilo 211 žáků.

Speciální olympiáda

V měsíci dubnu se naši žáci zúčastnili Speciální olympiády, kterou tradičně pořádala ZŠ Brno, Bosonožská 9. Z naší školy byly vyslány dvojice dětí z 3. - 5. ročníku.

Matematická miniolympiáda – městské kolo

V prvním květnovém týdnu se pořádalo na ZŠ Sirotkova městské kolo matematické miniolympiády 4. ročníku. Všichni vyslaní žáci ze třídy 4. D naší školy se stali úspěšnými řešiteli této matematické soutěže.

Žabákova matematická miniolympiáda

Ke konci dubna se uskutečnilo na naší škole školní kolo matematické miniolympiády. Zúčastnili se ho žáci 4. ročníku. Žáci řešili celkem 15 zajímavých úloh. 7 řešitelů, kteří získali potřebný počet bodů pro postup, bude reprezentovat naši školu v městském kole matematické miniolympiády.

Pythagoriáda – školní kolo

Žáci 5. ročníku se zúčastnili školního kola matematické soutěže Pythagoriáda. Soutěžící řešili 15 úloh. Jejich správné vyřešení vyžadovalo kombinaci matematických vědomostí, dovedností a logického úsudku.

Pythagoriáda

Začátkem dubna 2018 jsme uspořádali školní kolo Pythagoriády. Účast v soutěži je dobrovolná a probíhá v kategoriích 6. ročník, 7. ročník a 8. ročník. Soutěžící řešili 15 úloh v časovém limitu 60 minut.

Pangea 2018

V únoru jsme se zúčastnili 5. ročníku matematické soutěže Pangea.  Ta nám umožnila porovnat síly každého žáka s ostatními žáky třídy, ale i s ostatními žáky z celé České republiky.

Recitační soutěž prvních tříd

V polovině března se po chřipkovém období se uskutečnila recitační soutěž prvňáčků na naší škole. Celé třídy se sešly ráno v divadelním sále, aby držely palce svým vybraným spolužákům. Recitátoři se tak poprvé seznámili s touto soutěží. Zazněly nejrůznější verše, vážnější i veselé.

Recitační soutěž prvních tříd

V polovině března se po chřipkovém období se uskutečnila recitační soutěž prvňáčků na naší škole. Celé třídy se sešly ráno v divadelním sále, aby držely palce svým vybraným spolužákům. Recitátoři se tak poprvé seznámili s touto soutěží. Zazněly nejrůznější verše, vážnější i veselé.

Recitační soutěž 2. – 5. ročníku

Recitační soutěž patří pravidelně k soutěžím, které se konají na naší škole. Tak tomu bylo i letos. V březnu soutěžili žáci 2. – 5. ročníku. Zúčastnilo se téměř 50 soutěžících. Zazněly verše vážné i humorné v často dlouhých a náročných básních.

Babylon aneb rozumíme si?

V únoru 2018 proběhlo na naší škole školní kolo soutěže Babylon aneb rozumíme si? mezi žáky 5. ročníku. Nejúspěšnějšími řešiteli této soutěže, týkající se čtenářské gramotnosti, byli M. Kučera z 5. A, G. Hálová z 5. C, V. M. Krejčí a O. Zavadil z 5. B.

Klokan 2017/2018

V březnu jsme se zúčastnili mezinárodní soutěže Matematický klokan. Soutěžilo se v několika kategoriích: Cvrček (2. – 3. třída ZŠ), Klokánek (4. - 5. třída ZŠ), Benjamín (6. - 7. třída ZŠ), Kadet (8. - 9. třída ZŠ). Ve všech kategoriích soutěžící řešili 24 testových úloh, v kategorii Cvrček 18 úloh.     

Soutěž Babylon aneb rozumíme si?

V týdnu od 12. 2. do 16. 2. 2018 se žáci šestého a sedmého ročníku zapojili do soutěže Babylon aneb rozumíme si, kterou pořádá ZŠ Kuldova v Brně a jejímž cílem je prověřit úroveň čtenářských schopností dětí.

Matematická olympiáda – okresní kolo

Okresní kolo matematické olympiády 5. ročníku se konalo na ZŠ Křídlovická 24.1.2018. Žáci řešili tři úkoly s 18 bodovým ziskem. Naše škola vyslala 8 žáků.

Matematická olympiáda – 5. ročníky – školní kolo

Žáci 5. ročníku, kteří mají rádi zajímavé matematické úlohy, řešili ve svém volném čase šest úloh. Na postup do dalšího kola musely být správně vyřešeny nejméně 4 příklady.

Sudoku

Na konci listopadu 2017 bylo uskutečněno školní kolo v sudoku. Žáci řešili klasické sudoku, součtovku a sudoku tři skupiny. Z každé kategorie postoupili 2 žáci do městského kola, které se konalo v prosinci na ZŠ Sirotkova.

Olympiáda z ČJ

V pondělí 27. listopadu 2017 proběhla v naší škole olympiáda z českého jazyka a zúčastnilo se jí 22 žáků 8. a 9. ročníku. Mluvnická část byla zaměřená jako každý rok především na slovní zásobu a její využití.

Biologická olympiáda

Školního kola soutěže se letos zúčastnilo celkem 14 žáků. Tématem poměrně obtížného testu byl "Pohyb". Součástí olympiády bylo také poznávání rostlin a živočichů. V kategorii C soutěžili začátkem prosince žáci 8. a 9. ročníku.

Turnaj v Sudoku – 5. ročníky

Příznivci luštění Sudoku se setkali již druhým rokem na vánočním turnaji, který jsme pořádali v posledním listopadovém týdnu.

MATESO městské kolo

Městské kolo matematické soutěže MATESO se konalo 14.11.2017 v Tyršově ZŠ. Zúčastnilo se jej 202 žáků ze 45 ZŠ z Brna a okolí. Maximální počet bodů byl 15. Úspěšným řešitelem je žák, který dosáhl alespoň 9 bodů. Úspěšnými řešiteli je 145 žáků.

MATESO – školní kolo

Žáci 5. ročníku se zúčastnili v týdnu od 30. 10.2017 do 3. 11. 2017 matematické soutěže MATESO. Řešili 15 zajímavých úloh. Úspěšnými řešiteli se stali ti, kteří získali alespoň 8 bodů.

Logická olympiáda

V krajském kole celostátní soutěže Logické olympiády se umístila naše žákyně Věra Marie Krejčí z 5. B na 8. místě v kraji ve své věkové kategorii. Postupuje do celostátního kola.

Přírodovědný klokan (kategorie Kadet)

Letošního ročníku přírodovědné soutěže se v polovině října 2017 zúčastnilo celkem 67 žáků 8. a 9. ročníku. Čekalo na ně 24 otázek z matematiky, fyziky, přírodopisu, zeměpisu, chemie a všeobecných znalostí.

Logická olympiáda

V základním kole celostátní soutěže Logické olympiády se umístila naše žákyně Věra Marie Krejčí z 5. B na 5. místě v kraji a 16. místě v republice ve své věkové kategorii. Postupuje do krajského kola. K vynikajícímu výsledku gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším kole

Mgr. Marta Tesařová

Přírodovědné soutěže ve 4. a 5. ročníku

Na naší škole proběhla v jarních měsících přírodovědná soutěž pro 4. ročník. Žáci řešili teoretické a praktické úkoly. Nejúspěšnějšími žáky byli: Nela Hauserová 4. A, Věra Marie Krejčí 4. B a Roman Kraus 4. C. Soutěže se zúčastnilo 19 žáků.

Matematická olympiáda

Městské kolo matematické miniolympiády 4. tříd se konalo 10.5.2017 na ZŠ Sirotkova. Z naší školy bylo nominováno 7 žáků. Věra Marie Krejčí ze 4. B se umístila na vynikajícím 3. místě a dalších 5 žáků se stalo úspěšnými řešiteli matematické miniolympiády.

Celostátní soutěž pro základní školy Science Games

Velkého úspěchu dosáhl žák naší školy Martin Zedníček ze 4. B třídy v celostátní soutěži Science Games. Z 1170 řešitelů skončil mezi 45, kteří postoupili do regionálního finále.

Žabákova matematická miniolympiáda

V úterý 11.4.2017 se uskutečnilo na naší škole školní kolo matematické miniolympiády. Zúčastnili se ho žáci 4. ročníku. Žáci řešili celkem 15 zajímavých úloh. Přitom nestačilo perfektně ovládat jen matematické operace, ale bylo třeba zapojit také svoje logické myšlení.

Soutěž English Jungle

Ve středu 19. dubna 2017 pořádala ZŠ Cacovická již 17. ročník anglické soutěže English Jungle. Soutěž je určena dětem od první do páté třídy a znalosti se ověřují jak písemnou, tak ústní formou.

Soutěž Tree of Knowledge

V úterý 4. dubna 2017 se tři žáci šestého ročníku Vanesa Dinh, Penelope Grivas Bueno a Mikuláš Čadeni zúčastnili týmové soutěže Tree of Knowledge. Tento první ročník soutěže se konal na ZŠ Horníkova v Brně-Líšni.

Pangea 2017

Již potřetí jsme se zúčastnili Matematické soutěže Pangea. Ta si dává za úkol propojit a porovnat znalosti žáků v různých zemích celého světa. Sídlo společnosti je v Německu. V letošním roce došlo ke "sjednocení" více než 490 000 účastníků, z toho v České republice 10 956 účastníků.

Babylon aneb rozumíme si?

V únoru 2017 proběhlo na naší škole školní kolo soutěže Babylon aneb rozumíme si? mezi žáky 5. ročníku. Nejúspěšnějšími řešiteli této soutěže, týkající se čtenářské gramotnosti, se stali Michal Hochman a Jan Pozdník. Oba postoupili do městského kola.

Matematický klokan

Mezinárodní soutěž Matematický klokan vznikla přibližně v roce 1980 v Austrálii a od roku 1991 se rozšířila do zemí Evropy. V roce 2016 se již této soutěže účastnilo přes 6 milionů soutěžících z více než 60 zemí celého světa sdružených v asociaci Kangourou sans frontieres.

Čtenářská gramotnost v 6. a 7. ročníku

V týdnu od 13.2. do 17.2.2017 se žáci šestého a sedmého ročníku zapojili do soutěže Babylon aneb rozumíme si, kterou pořádá ZŠ Kuldova v Brně a jejímž cílem je prověřit úroveň čtenářských schopností dětí.

Recitační soutěž 1. tříd

Poprvé vyzkoušeli svou odvahu recitátoři prvních tříd, kteří měli svou samostatnou soutěž ve čtvrtek 23.2.2017. Zúčastnilo se celkem 18 žáků z pěti tříd, kteří byli vybráni z třídních kol. Všem se velice dařilo a byli po zásluze odměněni nejenom potleskem svých spolužáků.

Recitační soutěž 2. – 5. ročníků

Recitační soutěž patří pravidelně k soutěžím, které se konají na naší škole. Tak tomu bylo i letos. Ve čtvrtek 16. února 2017 soutěžili žáci 2. – 5. ročníků. Zúčastnilo se téměř 50 dětí. Zazněly verše vážné i humorné, současných i starších básníků.

Pythagoriáda

Dne 9. února 2017 jsme uspořádali školní kolo Pythagoriády. Účast v soutěži je dobrovolná a probíhá v kategoriích 6. ročník, 7. ročník a 8. ročník. Soutěžící řešili 15 úloh v časovém limitu 60 minut.

Pythagoriáda – školní kolo – 5. ročník

Žáci naší školy se zapojili do řešení 15 úloh již 40. ročníku soutěže Pythagoriáda. Úspěšnými řešiteli se stali: Barbora Hajdová, David Štědronský a Michal Hochman z 5. A, Jan Jaroslav Pozdník a Aleš Drápela z 5. C.

Matematická olympiáda – okresní kolo – 5. ročníky

Okresní kolo matematické olympiády 5. ročníku se konalo na ZŠ Křídlovická 24.1.2017. Žáci řešili tři úkoly s 18 bodovým ziskem. Naše škola vyslala 5 žáků. Na velice pěkném 5. místě se umístil Michal Hochman z 5. A se 14 body.

Literární soutěž Empík naděluje

Žáci čtvrtých a pátých ročníků se v prosinci zapojili do literární soutěže Městské policie Empík naděluje. Úkolem bylo napsat slohovou práci, ve které by vystupoval městský strážník. Naše škola byla v soutěži velmi úspěšná.

Matematická olympiáda – 5. ročníky – školní kolo

Žáci 5. ročníků, kteří mají rádi zajímavé matematické úlohy, řešili ve svém volném čase šest úloh. Všech šest úloh se podařilo vyřešit z 5. A Filipu Kasprzakovi, Barboře Hajdové a Michalu Hochmanovi, z 5. C Aleši Drápelovi a ze 4. B Věře Marii Krejčí.

Konverzační soutěž v anglickém jazyce

V úterý 20. prosince 2016 se konalo školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Děti byly rozděleny do dvou kategorií – I. kategorie byla pro žáky 6. a 7. ročníků, II. kategorie pro žáky 8. a 9. ročníků.

Soutěž v sudoku

Na konci listopadu bylo ve škole uspořádáno školní kolo v sudoku. Žáci řešili klasické sudoku, někteří pak ještě sudoku součtovku a sudoku sudé a liché. Z každé kategorie postoupili 2 žáci do městského kola, které se konalo na ZŠ Sirotkova.

Dějepisná olympiáda

Školní kolo olympiády v dějepisu proběhlo 30. 11. 2016 a zúčastnilo se jej 17 žáků osmého a devátého ročníku. Téma letošní soutěže: Marie Terezie – žena, matka, panovnice, aneb Habsburkové 18. století.

Biologická olympiáda

Školního kola soutěže se letos zúčastnilo celkem 23 žáků. Téma poměrně obtížného testu bylo "Detektivem v přírodě". Součástí olympiády bylo také poznávání rostlin a živočichů. V kategorii C soutěžili 30. listopadu žáci 8. a 9. ročníku. Nejvíce bodů získala L. Drápelová z 9. A, na druhém místě skončila L. Vaculíková také z 9. A, třetí místo obsadila T. Suchá z 8. A. V kategorii mladších žáků 1. prosince zvítězil V. Kadét ze 7. A, na druhém místě se umístil L. Kapinus ze 7. B, třetí skončila T. Balážová také ze 7. B.

Mgr. D. Dosoudilová

Turnaj s sudoku

Školní kolo turnaje v sudoku se uskutečnilo v týdnu od 21.11.2016 do 25.11.2016. Nejlepšími řešiteli jsou tito žáci: Věra Marie Krejčí ze 4. B, Leona Vyparinová z 5. A, Arseniy Mironov z 5. B a z 5. C Kryštof Karmazin a Aleš Drápela. Věra Marie Krejčí a Aleš Drápela nás budou zastupovat na vánočním turnaji v sudoku na ZŠ Sirotkova. Přejeme jim, aby se jim dařilo stejně dobře jako ve školním kole.

Mgr. Renata Kukolová

Olympiáda z ČJ

Ve čtvrtek 24. listopadu 2016 proběhla v naší škole olympiáda z českého jazyka a zúčastnilo se jí 19 žáků 8. a 9. ročníků. Mluvnická část byla zaměřená jako každý rok především na slovní zásobu a její využití.

MATESO městské kolo

Městské kolo matematické soutěže MATESO se konalo 15.11.2016 v Tyršově ZŠ. Zúčastnilo se jej 214 žáků z 38 ZŠ z Brna a okolí. Maximální počet bodů byl 15. Úspěšným řešitelem je žák, který dosáhl alespoň 7,5 bodu.

Logická olympiáda

Žákyně naší školy Věra Marie Krejčí ze 4. B třídy se stala úspěšnou řešitelkou krajského kola "Logické olympiády", kterou pořádala Mensa ČR. Blahopřejeme a přejeme další úspěchy.

Mateso

Žáci 5. ročníku v letošním školním roce řešili úkoly matematické soutěže Mateso. Soutěž pořádá ZŠ Kuldova. Bylo připraveno 15 zajímavých úkolů, které byly hodnoceny 15 body. Úspěšnými řešiteli soutěže se stali všichni žáci, kteří získali alespoň 8 bodů.

Logická olympiáda

V krajském kole logické olympiády se na velice pěkném 22. místě umístila naše žákyně Věra Marie Krejčí ze 4.B.

Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Mgr. Renata Kukolová

Logická olympiáda

V průběhu října se žáci naší školy mohli zúčastnit matematické internetové soutěže Logická olympiáda. V kategorii B (2. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií SŠ) se zapojilo 21 246 řešitelů, z toho 3 214 v našem kraji.

Přírodovědný klokan (kategorie Kadet)

Letošního ročníku přírodovědné soutěže se 14. října 2016 zúčastnilo celkem 69 žáků 8. a 9. ročníku.Čekalo na ně 24 otázek z matematiky, fyziky, přírodopisu, zeměpisu, chemie a všeobecných znalostí. Žáci devátých ročníků si tak mohli prostřednictvím testu ověřit svoje znalosti a přehled před přijímacími zkouškami. V kategorii kadet zvítězil D. Dobšík z 9. B, na druhém místě skončila K. Luščanová z 9. B a třetí místo obsadili M. Štaud a L. Drápelová z 9. A.

Mgr. D. Dosoudilová

Logická olympiáda

V základním kole Logické olympiády se umístila naše žákyně Věra Marie Krejčí ze 4. B mezi 50 nejlepšími řešiteli ve své věkové kategorii v Jihomoravském kraji. Postupuje do krajského kola. Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole.

Mgr. Renata Kukolová

Battlefield Praha – pocta statečným, operace Anthropoid – republikové finále

Středa 15.6.2016 byla pro Black Widows poslední soutěží v letošním školním roce. Opět musela být připravena prezentace na dané téma: Operace Anthropoid, výcvik parašutistů. Ačkoliv prezentaci vytvořili, zapomněli ji ve škole.

Battlefield Brno - operace Spelter

Ve středu 11.5.2016 se konala vědomostně branná soutěž Battlefield operace Spelter. Šestičlenné týmy dívek a kluků musí během 3 hodin prokázat jednak znalosti z období okupace za 2. světové války, dále schopnost týmové spolupráce na vysoké úrovni.

Přírodovědné soutěže 4. a 5. ročník

Na naší škole proběhla v jarních měsících přírodovědná soutěž pro 4. ročník. Žáci řešili teoretické a praktické úkoly. Nejúspěšnějšími žáky byli: Julie Miková 4. A, Ondřej Šašek 4. B. Soutěže se zúčastnilo 16 žáků.

Matematická miniolympiáda

Ve středu 27.4.2016 se na ZŠ Sirotkova konalo městské kolo matematické miniolympiády 4. ročníků. Více než 100 řešitelů se muselo zamyslet nad celou řadou záludných úloh.

Soutěž v anglickém jazyce English Jungle

Dne 20.4.2016 se na ZŠ J. A. Komenského konala soutěž v anglickém jazyce pro prvostupňové žáky. Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích.

Matematická miniolympiáda 4. ročník

Každým rokem se na naší škole děti zapojují do řešení úkolů matematické olympiády 4. ročníků, kterou pořádá ZŠ Sirotkova. Školní kolo se uskutečnilo v pondělí 11.4.2016.

Matematická olympiáda

Dne 5.4.2016 se tři naši šesťáci zúčastnili městského kola matematické olympiády, které probíhala na ZŠ Kotlářská. Nejlépe se umístil Jirka Novotný (6. A), s 12 body byl na 7. místě.

Soutěž Babylon aneb rozumíme si?

Druhým rokem se naše škola účastní soutěže čtenářské gramotnosti s názvem BABYLON ANEB ROZUMÍME SI? Školního kola, které probíhalo na konci února, se zúčastnili žáci všech tříd pátého ročníku.

Pythagoriáda – 5. ročníky – okresní kolo

Ve středu 23.3.2016 se okresního kola Pythagoriády na ZŠ Křídlovická zúčastnilo 147 žáků. Z naší školy se stali úspěšnými řešiteli Ráchel Hrnčířová z 5. C, která obsadila 5. místo a Šimon Halas z 5. B, který se umístil na 7. místě.

Matematická soutěž Klokan

Dne 18.3.2016 se naše škola zapojila do řešení mezinárodní matematické soutěže Klokan 2016. Kategorie Klokánek (4. a 5. třídy) se zúčastnilo 109 žáků naší školy. Maximální počet bodů byl 120.

Matematický klokan

Mezinárodní soutěž Matematický klokan vznikla přibližně v roce 1980 v Austrálii a od roku 1991 se rozšířila do zemí Evropy. Dnes se již této soutěže účastní na dva a tři čtvrtě milionu soutěžících ze 30 zemí našeho kontinentu.

Soutěž Babylon aneb rozumíme si

V týdnu od 15.2. do 19 2.2016 se žáci šestého a sedmého ročníku zapojili do soutěže Babylon aneb rozumíme si, kterou pořádá ZŠ Kuldova v Brně a jejímž cílem je prověřit úroveň čtenářských schopností dětí.

Recitační soutěž na 2. stupni

V pondělí 22. února 2016 proběhla na druhém stupni naší školy recitační soutěž. Předcházela jí recitace dětí v jednotlivých třídách a poté si zájemci mohli vyzkoušet přednes básně, kterou si vybrali, před širším publikem.

Recitační soutěž v 1. – 5. ročníku

Také v letošním školním roce se uskutečnila na naší škole recitační soutěž. Prvňáčci ukázali svou odvahu i přednes v úterý 16.2.2015, kde jim diváky dělali všichni spolužáci druhých tříd. Ve středu se uskutečnila soutěž 2. – 5. ročníků. Zde se předvedli již ostřílení soutěžící s humornými i dlouhými básničkami.

Fotografická soutěž

Koncem loňského roku se na naší škole konala fotografická soutěž.Tématem soutěže bylo fotografování v režimu makro neboli detailní fotografie na krátkou vzdálenost. Soutěž probíhala ve dvou kategoriích pro první a druhý stupeň.

Pythagoriáda – školní kolo

Žáci 5. ročníků se 26. 1. 2016 zapojili do řešení příkladů školního kola Pythagoriády.Žáci se toulali jurským parkem a řešili nelehké slovní úlohy. V úlohách se také seznamovali s různými druhy dinosaurů.

Matematická olympiáda 5. ročníky – okresní kolo

Na ZŠ Křídlovická soutěžilo 12.1.2016 324 žáků v okresním kole matematické olympiády v kategorii 5. ročníků. Z tohoto velkého počtu žáků získalo 157 žáků minimálně 9 bodů z 18, a stalo se tedy úspěšnými řešiteli soutěže.

Konverzační soutěž v anglickém jazyce

Konverzační soutěž v anglickém jazyce se konala ve dvou kategoriích. Osmé a deváté ročníky soutěžily 12.1.2016 a šesté a sedmé ročníky 18.1.2016. Soutěž měla dvě kola. V první části žáci poslouchali krátkou nahrávku a četli krátký článek.

Matematická olympiáda 5. ročníky – domácí kolo

Žáci 5. tříd se zapojili do řešení šesti příkladů matematické olympiády v domácím prostředí bez pomoci rodičů.

Literární soutěž 2.-5. ročník

Literární soutěž se stává na naší škole již tradicí. V letošním školním roce se do ní zapojili žáci 2. – 5. ročníků. Zadání pro tento rok znělo: Z rodinného alba. Toto téma zaujalo natolik, že vznikly krásné příběhy plné rodinné pohody, humoru a lásky.

Olympiáda z Čj

V pondělí 7.12.2015 proběhla v naší škole olympiáda z českého jazyka a zúčastnilo se jí 28 žáků 8. a 9. ročníků. Mluvnická část byla zaměřená jako každý rok především na slovní zásobu a její využití.

Dějepisná olympiáda

Školní kolo v dějepisné olympiádě proběhlo dne 23.11.2015. Zúčastnilo se jej 12 žáků z osmého a devátého ročníku. Tématem bylo období vlády Lucemburků. Úkoly byly zajímavé a děti je celkem dobře zvládaly.

Biologická olympiáda

Školního kola soutěže se letos zúčastnilo celkem 25 žáků. Tématem poměrně obtížného testu byl "Život v temnotě". Součástí olympiády bylo také poznávání rostlin a živočichů. V kategorii D soutěžili 26.11.2015 žáci 6. a 7. ročníku.

Matematická soutěž MATESO – městské kolo 5. ročníky

Městské kolo matematické soutěže MATESO se konalo 11.11.2015 v Tyršově základní škole, Brno, Kuldova 38. Soutěže se zúčastnilo 188 žáků ze 41 základních škol z Brna a okolí.

Matematická soutěž MATESO – 5. ročníky

Dne 22.10.2015 se žáci 5. ročníků pustili do řešení matematických příkladů soutěže MATESO.

Soutěž pořádá ZŠ Kuldova. Úspěšnými řešiteli se stali: R. Hrnčířová z 5. C, Z. Landová, M. Bartková, E. Přikrylová, Š. Halas a D. Szulczányiz 5. B. Výběr postupujících do městského kola podle dosažených bodů provede pořádající škola. Městské kolo se koná 11.11.2015.

Mgr. Renata Kukolová

Přírodovědný klokan (kadet)

Letošního ročníku přírodovědné soutěže se 14. října 2015 zúčastnilo celkem 94 žáků 8. a 9. ročníků.Čekalo na ně 24 otázek různé obtížnosti z matematiky, fyziky, přírodopisu a zeměpisu.

Logická olympiáda

V letošním školním roce se v našem  kraji zapojilo do matematické soutěže v kategorii A (2. – 5. ročník) 1841 řešitelů, v kategorii B (2. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) 20736 řešitelů.

Výtvarná soutěž Reflexní děti II

Žáci druhého stupně se v dubnu zúčastnili školního kola výtvarné soutěže Reflexní děti II. Soutěž byla zařazena do kampaně Brněnské dny bez úrazů pořádané Magistrátem města Brna. Úkolem bylo vytvořit návrh na zažehlovací reflexní motiv.

English Jungle

V úterý 21.4.2015 se čtyři žáci prvního stupně zúčastnili anglické soutěže English Jungle. Soutěž se konala na ZŠ J. A. Komenského a naši školu reprezentovali tito žáci:

Babylon - soutěž ve čtenářské gramotnosti

V úterý 17.3.2015 proběhlo na ZŠ Kuldova městské kolo soutěže ve čtenářské gramotnosti Babylon (aneb rozumíme si)? Celkově se jej v kategorii 5. tříd zúčastnilo 100 žáků ze základních škol z Brna a okolí.

Matematická soutěž Pangea – školní kolo

V letošním školním roce se naše škola přihlásila do soutěže evropských zemí Pangea. V kategorii 4. ročníků byli nejlepší tito žáci: Leona Otrubová ze 4.B, která měla úspěšnost 74, 51 %, Daniel Nykl ze 4.B s 60,78 % a Lukáš Vobr z 5.A s 56,86 %. V kategorii 5. ročníků byli nejlepší tito žáci: Jakub Julínek z 5.B s úspěšností 64 %, Tomáš Drápela s 60 % a Matyáš Horák s 59 %. Žákům gratulujeme a přejeme další úspěchy v matematických soutěžích.

Mgr. Renata Kukolová

Pangea 2015

V letošním školním roce jsme se poprvé zúčastnili Matematické soutěže Pangea. Ta si kladla za cíl sjednotit a propojit milovníky matematiky, kteří v ní našli užitek a potěšení ze zkoumání řešení různých matematických problémů.

Matematický klokan 2014/2015

Žáci 4. a 5. tříd naší školy se dne 20.3.2015 zapojili do řešení úloh mezinárodní soutěže Matematický klokan. V kategorii Klokánek se na 1. místě umístil Šimon Halas ze 4.B. Dosáhl velice pěkných 92 bodů ze 120. Na 2. místě se umístil Matyáš Horák z 5.A s 86 body a na 3. místě se umístili Jan Baňař z 5.A, a Daniel Vyparina z 5.B. Oba získali 79 bodů.

Gratulujeme!

Mgr. Renata Kukolová

Pythagoriáda - 6. ročník

V úterý 31. března 2015 se vybraní žáci zúčastnili školního kola Pythagoriády. 18 žáků z šestých tříd řešilo 15 matematických úloh, které nebyly vůbec jednoduché.

Klokan 2014/2015

Jako každý rok se i letos v březnu se někteří žáci z šestého až devátého ročníku zúčastnili celostátní soutěže Matematický klokan. Na druhém stupni počítalo různé úlohy v kategorii Benjamín 22 řešitelů a v kategorii Kadet 64 řešitelů.

Žabákova matematická miniolympiáda 4. tříd, školní kolo

7.4. a 8.4.2015 žáci 4. tříd naší školy pomohli vypracovat 15 příkladů matematickému Žabáčkovi. Vedli si úspěšně a nejlépe to zvládli tito žáci: Šimon Halas a Leona Otrubová ze 4.B a Ráchel Hrnčířová ze 4.C. Všichni tři postupují do městského kola. Gratulujeme a přejeme v dalším kole hodně úspěchů.

Mgr. Renata Kukolová

Pythagoriáda - 8. ročník

Ve středu 1. dubna 2015 se konalo školní kolo Pythagoriády. Celkem 27 žáků osmého ročníku řešilo 12 slovních úloh, které byly tematicky zaměřené na letošní MS v ledním hokeji.

Pythagoriáda - 5. ročníky školní kolo

Dne 23.3.2015 se žáci pátých ročníků zapojili do řešení úloh matematické Pythagoriády. Úspěšným řešitelem se stal Jakub Julínek z 5. B. Gratulujeme!

Mgr. Renata Kukolová

Městské kolo recitační soutěže 1. - 5. tříd

Ve čtvrtek 26.3.2015 se v SVČ Lužánky – Labyrint konal „boj malých hrdinů o záchranu krásného slova“ aneb sešli se tu vybraní žáci brněnských škol, aby zde prezentovali své umění recitace.

Recitační soutěž 2. – 5. tříd

Také v letošním roce se naše škola zapojila do recitační soutěže. Nejdříve proběhla třídní kola a z nich bylo vybráno celkem 38 soutěžících, kteří v úterý 10.3.2015. zápolili ve školním kole. Zazněly zde verše vážnější i humorné.

Recitační soutěž

V pondělí 2. března 2015 proběhla na druhém stupni naší školy recitační soutěž. Předcházela ji recitace dětí v jednotlivých třídách a poté si zájemci mohli vyzkoušet přednes básně, kterou si vybrali, před širším publikem.

Recitační soutěž 1. tříd

V úterý 10.2.2015 proběhla soutěž v recitování mezi pěti prvními třídami. Zúčastnili se všichni prvňáčci jako diváci a drželi palce vybraným soutěžícím z třídních kol. Všichni svou básničku dokonale zvládli, nebylo zapotřebí žádné nápovědy.

Matematická olympiáda – 5. ročníky – okresní kolo

Dne 21.1.2015 probíhalo na ZŠ Křídlovická okresní kolo matematické olympiády 5. ročníků. Soutěžilo 227 žáků a z toho 112 žáků získalo minimálně 9 bodů z 18 a stalo se tak úspěšnými řešiteli soutěže. Z naší školy se jimi stali Matyáš Horák z 5. A a Jakub Julínek z 5. B, kteří získali 12 bodů. Gratulujeme a věříme, že se i nadále budou objevovat na předních místech v matematických soutěžích.

Mgr. Renata Kukolová

Matematická olympiáda 5. ročníky – školní kolo

Žáci 5. tříd se zapojili do řešení šesti příkladů matematické olympiády v domácím prostředí bez pomoci rodičů. Nejlépe si vedli tito žáci: Matyáš Horák, Filip Křivánek a Jiří Novotný z 5.A, Daniel Vyparina, Barbora Zdražilová, Jakub Julínek a Tomáš Drápela z 5.B. Tito žáci dále postupují do městského kola. Přejeme jim hodně úspěchů.

Mgr. Renata Kukolová

Konverzační soutěž v AJ

V pondělí 15.12.2014 se na naší škole konala konverzační soutěž v anglickém jazyce. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. V první kategorii byly šesté a sedmé ročníky a ve druhé kategorii osmé a deváté ročníky. Soutěž se sestávala z písemného testu a rozhovoru s porotou.

Literární soutěž 1. stupně 2014/2015: Náš školní svět

Letošní listopad se na 1. stupni nesl již tradičně v duchu literární soutěže. Žáci 2.-5. ročníků tvořili vlastní originální příběhy, které byly tentokrát zasazeny do školního prostředí. Úkol nebyl vůbec snadný, ale děti se s tím vypořádaly statečně.

Olympiáda z ČJ

Dne 1. prosince 2014 proběhla v naší škole olympiáda z českého jazyka a zúčastnilo se jí 17 žáků 8. a 9. ročníku. Mluvnická část byla zaměřená především na slovní zásobu a její využití. Slohová práce byla zadaná na téma Pohled z okna.

Dějepisná olympiáda

Dne 24.11.2014 proběhlo školní kolo dějepisné olympiády. Tématem letošní soutěže byly události raného a vrcholného středověku, zaměřené zejména na válečnictví. Pochvalu za účast zaslouží 21 žáků 8. a 9. ročníku.

MATESO – městské kolo

Městského kola matematické soutěže MATESO se zúčastnilo 168 žáků. 80 žáků se stalo úspěšnými řešiteli. Z naší školy se na vynikajícím 6. místě umístila Barbora Zdražilová z 5.B a Jiří Novotný z 5.A. Oběma gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů v matematických soutěžích.

Mgr. Renata Kukolová

Biologická olympiáda

Začátkem listopadu 2014 se konal další ročník biologické olympiády. Tématem byl letos "Život stromu". V kategorii D (6. a 7. ročník) získala nejvíc bodů Lucie Vaculíková ze 7.A, na druhém místě se umístila Tereza Suchá z 6. A.

MATESO - školní kolo

V týdnu od 20.10.2014 do 24.10.2014 se žáci pátých tříd zúčastnili školního kola matematické soutěže MATESO. Svým výkonem při řešení patnácti logických úloh si postup do městského kola vysloužili tito žáci:

Přírodovědný klokan

Další ročník přírodovědné soutěže se konal 16. října 2014. Celkem se zúčastnilo 60 žáků 8. a 9. ročníku. Soutěžící řešili úkoly z matematiky, fyziky, přírodopisu a zeměpisu.

Školní výtvarná soutěž

Na začátku února byla vyhlášena výtvarná soutěž, kterou zorganizoval parlament společně s paní učitelkou Ullmannovou. Členové parlamentu vybrali pro první stupeň téma ZOO a pro druhý PŘÍRODA.

Slavnostní předání certifikátů YLE

V úterý 24.6.2014 přijala pozvání paní Kalačová z British Council a ukončila tak netrpělivé čekání na výsledky zkoušky YLE, která se konala 23.5.2014. Zkoušku vykonalo těchto deset žáků 5. ročníků:

Čestné uznání z celostátní literární soutěže

Na podzim proběhla na 1. stupni literární soutěž Náš zvířecí svět. Žáci v ní psali velmi originální příběhy, ve kterých bylo hlavní postavou zvíře. Autory nejzdařilejších prací jsme v jednotlivých ročnících odměnili a jejich texty poslali do celostátní soutěže Náš svět.

Přírodovědné soutěže

Na naší škole proběhla přírodovědná soutěž pro 4. ročník. Ze čtvrtých tříd se zúčastnilo 16 žáků. Řešili teoretické a praktické úkoly. Nejúspěšnějšími žáky byli:

Projektový den 1. pomoc na ZŠ Masarova

Dne 4.6.2014 se uskutečnila v prostorách dvora naší školy akce s názvem První pomoc hravě. Byla připravena pro žáky třetího, čtvrtého a pátého ročníku naší školy. Na akci se podílela organizace Rescue Team a Sbor dobrovolných hasičů Brno - Soběšice.

Pythagoriáda – 5. ročníky

Městské kolo matematické Pythagoriády se konalo 7.5.2014 na ZŠ Křídlovická. Zúčastnilo se ho 56 žáků z brněnských škol. Naši školu reprezentovala Iva Kasprzaková z 5.A, která se stala úspěšnou řešitelkou.

Mgr. Renata Kukolová

Matematická miniolympiáda – 4. ročníky

Městské kolo miniolympiády se konalo 6.5.2014 na ZŠ Sirotkova. Z naší školy se ho zúčastnilo 5 žáků ze 4. A. Na velmi pěkném 11. místě se umístil Dominik Janků, na 18. místě Jiří Novotný. Matyáš Horák a Filip Křivánek obsadili 33. místo a na 36. místě skončil Josef Frecer.

Mgr. Renata Kukolová

Městské kolo Pythagoriády

Ve středu 7. května 2014 se na ZŠ Merhautova konalo městské kolo Pythagoriády. Naši školu reprezentoval Jirka Babyrád ze 7. B, který se umístil na krásném 3. místě.

Gratulujeme!

D. Dosoudilová

English Jungle na ZŠ J. A. Komenského

Ve středu 23. dubna 2014 se na ZŠ J. A. Komenského v Brně konal 14. ročník soutěže v anglickém jazyce "English Jungle". Naši školu úspěšně reprezentoval Pavel Řehoř z 5.A.

Miniolympiáda 4. tříd

V pondělí 14.4.2014 se žáci 4. tříd pustili do řešení matematické miniolympiády. V zadání bylo 14 příkladů a žáci mohli získat 22 bodů. Prvních 6 žáků postupuje do městského kola, které se koná v úterý 6. května 2014 ve 13:00 hod. v ZŠ Sirotkova.

English Jungle 2014

Ve středu 2. dubna 2014 na naší škole proběhlo školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce "English Jungle". Tato soutěž je určena žákům 5. ročníků, kteří si zde ověří svoje schopnosti komunikovat v cizím jazyce na běžná témata každodenního života.

Matematický klokan 2014 – II. stupeň

Také vybraní žáci II. stupně se 26.3.2014 zapojili do řešení mezinárodní matematické soutěže MATEMATICKÝ KLOKAN 2014. Zde jsou výsledky nejúspěšnějších z nich.

Matematický KLOKAN 2014 - I. stupeň

Žáci I. stupně se 21.3.2014 zapojili do řešení mezinárodní matematické soutěže KLOKAN 2014. V letošním školním roce se jim velmi dařilo. Maximální počet bodů byl 120 v kategorii Klokánek 4. a 5. tříd.

Městské kolo recitační soutěže

Ve čtvrtek 13.3.2014 proběhlo městské kolo v recitační soutěži, kam postoupili Anna Dufková ze 3.B a Jan Vybíhal z 5.A. Oba vzorně reprezentovali naši školu.

Bezpečné Vánoce

Naše škola se na konci roku 2013 zapojila do soutěže Bezpečné Vánoce, kterou připravilo Centrum Amavet-Junior Brno ve spolupráci s Odborem dopravy Magistrátu města Brna. Soutěž probíhala formou testu pro žáky 4.-7. ročníků.

Recitační soutěž 1. stupně ve školním roce 2013/2014

Již tradičně se na naší škole uskutečnila recitační soutěž, které se zúčastnilo sedm desítek žáčků. Proběhla ve čtvrtek 27. února 2014. Zazněly zde převážně rozpustilé dětské říkanky, ale i vážnější verše. Porota neměla lehké rozhodování. Všichni účastníci totiž recitovali s velkým nadšením a ani tréma je nezastrašila.

Pythagoriáda a Matematická olympiáda - 7. ročník

Ve čtvrtek 27. února 2014 se konalo školní kolo Pythagoriády pro 7. ročník. Nejlépe si s 15 příklady poradili tito žáci:

Recitační soutěž

V úterý 25. února 2014 proběhla na druhém stupni naší školy recitační soutěž. Předcházela ji recitace dětí v jednotlivých třídách a poté si zájemci mohli vyzkoušet přednes básně, kterou si vybrali, před širším publikem.

Pythagoriáda - školní kolo

Žáci 5. tříd se 5.2.2014 zapojili do řešení příkladů školního kola Pythagoriády. Úspěšnou řešitelkou se stala Iva Kasprzaková z 5.A.

Blahopřejeme!

Renata Kukolová

Matematická olympiáda 5. ročníky

Již 63. ročník Matematické olympiády kategorie Z5 se konal 22. 1. 2014. Městské kolo se uskutečnilo na ZŠ Křídlovická.Soutěže se zúčastnilo 223 žáků. Maximální počet bodů byl 18. Z naší školy získala Eliška Kraftová z 5.B 8 bodů a Jaroslav Ištvan z 5. A 7 bodů.

Renata Kukolová

Konverzační soutěž v anglickém jazyce

Dne 22. ledna 2014 se v jazykové učebně uskutečnila konverzační soutěž v anglickém jazyce. Soutěže se zúčastnilo celkem 17 žáků z 6. – 9. ročníků. Jejich úkolem bylo konverzovat na předem daná témata z každodenního života.

Matematická olympiáda 5. ročníky – domácí kolo

Žáci 5. tříd se zapojili do řešení šesti příkladů matematické olympiády v domácím prostředí bez pomoci rodičů. Nejlépe si vedli tito žáci:

Olympiáda z ČJ

Dne 4. prosince 2013 proběhla v naší škole olympiáda z českého jazyka a zúčastnilo se jí 22 žáků 8. a 9. ročníků. Mluvnická část byla zaměřená především na slovní zásobu a její využití.

Náš zvířecí svět - literární soutěž I. stupně

V průběhu měsíce listopadu 2013 obdrželi žáci 2. - 5. ročníků dopis od lva – krále všech zvířat. Žádal je v něm o pomoc se psaním článků do zvířecích novin. A tímto motivačním dopisem jsme na 1. stupni odstartovali literární soutěž.

MATESO - 5. ročníky, městské kolo

Městské kolo MATESA se konalo 13. 11. 2013 v Tyršově ZŠ, Brno, Kuldova 38. Soutěže se zúčastnilo 188 žáků ze 43 ZŠ z Brna a okolí. Maximální počet získaných bodů byl 15. Z naší školy získala Vladislava Klimiak z 5.B 8,5 bodů a Veronika Foltýnová z 5.B 8 bodů.

Do dalších soutěží přejeme mnoho úspěchů.

R. Kukolová

Biologická Olympiáda

V listopadu 2013 se uskutečnila obě školní kola biologické olympiády. Žáci zodpovídali testové otázky na téma "Světlo a barvy v přírodě" a poznávali rostliny a živočichy.

V kategorii D (6. + 7. roč.) soutěžilo 16 žáků.

Dějepisná olympiáda

Tematickým zaměřením letošního ročníku Dějepisné olympiády je "Město v proměnách času". Soutěž proběhla dne 21. listopadu 2013 a zúčastnilo se jí 17 žáků 8. a 9. ročníku. Úkoly se vztahovaly k období středověku, nebyly příliš obtížné.

MATESO

Dne 1.11.2013 se žáci 5. tříd pustili do řešení matematických příkladů školního kola soutěže MATESO.

Soutěž pořádá ZŠ Kuldova. Úspěšnými řešiteli se stali: Iva Kasprzaková, Tereza Suchá, Jan Vybíhal z 5.A, Eliška Kraftová, Tereza Augustinová, Vladislava Klimiak, Veronika Foltýnová, Martin Strnad z 5.B. Poslední tři jmenovaní postupují do městského kola, které se koná 13.11.2013 na ZŠ Kuldova.

Držíme jim pěsti.

R. Kukolová

Přírodovědný klokan

Žáci 8. a 9. ročníku si opět prověřili své znalosti z matematiky, fyziky, přírodopisu a zeměpisu. Při řešení 24 úkolů různé obtížnosti bylo třeba také myslet na taktiku - při nesprávné odpovědi se totiž body odečítaly. Soutěž se konala 18.10.2013 a zúčastnilo se celkem 76 žáků.

Výsledky:

1. místoNicolas Mahr72 bodů15 otázek9.A
2. místoMichaela Dobrovolná67 bodů12 otázek9.A
3. místoLukáš Macek
Jan Novák
Kateřina Tichá
61 bodů12 otázek
12 otázek
11 otázek
8.B
9.A
9.A

Vyhodnocení soutěže DENÍK Z PRÁZDNIN 2013

V pátek 27.9.2013 se žáci 2. a 3. tříd sešli u vystavených Deníků z prázdnin, které tvořili celé letní prázdniny. Všech 75 vystavených deníků bylo zdařilých a každý autor si odnesl sladkou odměnu.

Starší výsledky v Archívu

Deskohraní s Klubem nadaných dětí
Společenský večer ZŠ Masarova - polonéza

Zřizovatel:

MČ Brno - Líšeň
www.brno-lisen.cz
   
Informační memorandum GDPR Prohlášení o přístupnosti Zákon č. 171/2023 Sb, o ochraně oznamovatelů