Cesta do nitra Země

Začátkem dubna jsme se žáky šestého ročníku navštívili VIDA! science centrum. Nejenže žáci prozkoumali mnoho interaktivních exponátů, ale také se zúčastnili výukového programu s názvem Cesta do nitra Země. Toto téma hezky navázalo na výuku litosféry v hodinách zeměpisu. Žáci si zopakovali informace o stavbě Země, sopkách a zemětřesení. Dozvěděli se ale také nové věci – například jaký je rozdíl mezi horninou a nerostem nebo jak se zemětřesení šíří. Vše zakončili tím, že si sami zkusili nasimulovat výbuch sopky a zemětřesení.

Cesta do nitra Země, duben 2024 Cesta do nitra Země, duben 2024 Cesta do nitra Země, duben 2024 Cesta do nitra Země, duben 2024 Cesta do nitra Země, duben 2024 Cesta do nitra Země, duben 2024

Mgr. Ivana Nekvapilová