Teo a Hans

„Byly jednou dva domy, které postavil vídeňský architekt Theophil von Hansen. V jednom bydlí hudba, v tom druhém obrazy a sochy. Málokdo ví, že každý z nich má svého ducha, který je ve dne a v noci střeží. Co se ale stane, když se Pražákovým palácem rozezní hudba a Besední dům ožije konceptuálními díly?“ Tak tohle se stalo realitou pro výpravu 1. C, která se vydala na cestu poznání malířských děl, zkoušky orchestru a poslechu vážné hudby. Celým výtvarně-hudebním workshopem žáky provázely dvě úžasné lektorky Kristýna a Michaela, které dokázaly děti zaujmout tak, že se nejen soustředily na každou připravenou činnost, ale s radostí se zapojovaly i do všech tanečních, rytmických a výtvarných aktivit. Díky interaktivnímu formátu workshopu se děti seznámily s různými hudebními nástroji a výtvarnými technikami. Hudba a umění se spojily v harmonický celek, který přinášel nejen zábavu, ale také poznání a porozumění. Byla to opravdu magická zkušenost a člověk ani nevěří, že umění může být tak inspirativní a zábavné zároveň. Závěrem se děti rozloučily s Pražákovým palácem a Besedním domem obohacené o nové poznatky a zážitky, které budou jistě mít vliv na jejich další umělecké a hudební dobrodružství, ale i cestou objevování krásy kolem sebe.

Teo a Hans, březen 2024 Teo a Hans, březen 2024 Teo a Hans, březen 2024

Mgr. Jana Damborská