Lyžařské výcvikové kurzy na ZŠ Masarova

Únor, ideální čas vyrazit na hory, říkáte si. To by ovšem zimy v ČR nesměly vypadat tak, jak poslední roky vypadají. Teploty kolem 10° C a první pučení sněženek. I přes nepřízeň počasí jsme se rozhodli uspořádat dva kurzy, jeden pro první a druhý pro druhý stupeň. Již tradičně jsme zvolili Praděd. Kde jinde si také v únoru zalyžovat na přírodním sněhu, že? Tento dnes již naprostý luxus je ovšem vykompenzován povětrnostními podmínkami. Naše představy, sluníčko, manšestr i vysílač za obzorem, vzaly záhy za své. Počasí na lyžování bylo mírně řečeno nepříznivé. Přesto se děti i instruktoři snažili vytěžit z kurzu maximum. Každé ráno se nadějní lyžaři sešli ve skupinkách se svými učiteli a pomocí her a různých soutěží se nejen učili, ale také si užívali každou chvilku na sněhu. Večery patřily různým společenským hrám a tanci. Součástí kurzu pro první stupeň byla také přednáška člena Horské služby, která se dětem líbila a měly tak možnost dozvědět se důležité informace o bezpečnosti na horách. Závěrečný den patřil slalomovému závodu.

Všichni účastníci kurzů se vrátili domů s širokým úsměvem na tvářích a s hlavou plnou zážitků. Věříme, že získané zkušenosti a dovednosti dětem pomohou v jejich budoucích lyžařských aktivitách.

Lyžování zdar!

Mgr. Kateřina Aulehlová, Mgr. Vojtěch Jelínek