Sedmáci na Přírodovědné stanici Kamenačky

V březnu jsme se sedmáky navštívili Přírodovědnou stanici Kamenačky. Výukový program se týkal obojživelníků a plazů, o kterých jsme se s dětmi učili v průběhu prvního pololetí. Měli jsme možnost blíže se seznámit s agamou vousatou i malým druhem varana, pro některé bylo zkouškou odvahy přiblížit se k užovce červené. V tropickém skleníku jsme se z uctivé vzdálenosti podívali na krokodýly, kteří si pozorně střežili snůšku vajec, zájem vzbudil i velký leguán. Na závěr jsme byli navštívit část věnovanou obojživelníkům s vzácnými červorovci a pestrobarevnými pralesničkami. Naše návštěva trvala o něco déle, než jsme očekávali, protože děti využily možnost ptát se na vše, co je zajímalo, a naši průvodci jim ochotně odpovídali na všechny zvídavé otázky.

Sedmáci na Přírodovědné stanici Kamenačky, březen 2024 Sedmáci na Přírodovědné stanici Kamenačky, březen 2024 Sedmáci na Přírodovědné stanici Kamenačky, březen 2024

Mgr. Alena Puková