Workshop ve spolupráci s Ligou vozíčkářů Brno

V prosinci proběhl ve vybraných šestých třídách ve spolupráci s brněnskou Ligou vozíčkářů zážitkový workshop.

Program „Přisedni si“ zprostředkoval žákům setkání s vozíčkářem a seznámil je se situacemi, se kterými se každodenně tělesně postižení potkávají. Žáci si tak mohli uvědomit odlišnosti života lidí s tělesným postižením. Seznámili se také s prací osobního asistenta a mohli si vyzkoušet různé kompenzační pomůcky.

Žáky program zaujal, a proto jsme se domluvili na návštěvě centra Ligy vozíčkářů na brněnských Vinohradech. Zde jsme si prohlédli celé zázemí včetně rehabilitačního centra a unikátního ukázkového bytu. Nejvíce upoutala pozornost žáků kuchyň s posuvnými skříňkami i linkou a elektrický vozík.

Návštěva byla velmi zajímavá a proběhla v přátelské atmosféře. Budeme se těšit na další spolupráci.

Workshop ve spolupráci s Ligou vozíčkářů Brno, prosinec 2023 Workshop ve spolupráci s Ligou vozíčkářů Brno, prosinec 2023 Workshop ve spolupráci s Ligou vozíčkářů Brno, prosinec 2023

Mgr. Josef Strouhal