Výukový program Velké kočky v Zoo Brno

V listopadu a prosinci jsme se postupně s žáky osmých tříd zúčastnili výukového programu Velké kočky v brněnské zoologické zahradě. V přednáškovém sále jsme se podívali na lebky šelem, porovnali jsme rozdíly mezi nimi a mnohé nás překvapilo, že jsou o dost menší, než bychom čekali. Někteří využili možnost pohladit si lví a jaguáří kožešinu. Pro děti byla připravena skupinová práce, při které si zopakovaly učivo ze školy i nově nabyté vědomosti. Poté už jsme s naší průvodkyní vyrazili na procházku za zvířaty. Děti se zajímaly o život zvířat v zoologických zahradách, o péči, kterou je jim třeba poskytnout i o problematiku chovu. Pozorovali jsme krmení levharta, poslechli si řev tygra a cestou k výběhu lvů nás lektorka seznámila i s dalšími obyvateli zoo – nejvíce děti zaujaly surikaty, pandy červené a klokani.

Výukový program Velké kočky v Zoo Brno, prosinec 2023

Mgr. Alena Puková