Návštěva předškoláků na ZŠ Masarova

Začátkem listopadu se vypravilo 22 předškoláků z MŠ Hochmanova na ZŠ Masarova, aby se alespoň na chvíli stali součástí naší výuky a vyzkoušeli si, jaké to je být školákem. Rozdělili se do dvou skupin. Část navštívila první třídu, kde plnila společně s našimi prvňáčky různé úkoly. Všichni pracovali v menších skupinkách, které se skládaly ze školních i předškolních dětí. Společně určovali počet prvků, modelovali číslice a chybějící puntíky beruškám, formou hry na včeličky procvičovali pravolevou orientaci, skládali stavby z krychlí, kdy prvňáček postavil část a mladší kamarád napodobil. V českém jazyce starší děti četly a mladší pomáhaly stříhat, lepit a řadit obrázky k příslušným skupinám písmen. Druhá polovina dětí navštívila žáky čtvrté třídy, kde si pro ně čtvrťáci připravili jednoduché pokusy – sopku z jedlé sody, lávovou lampu a newtonskou kapalinu, poté si mohli předškoláčci vyrobit pavoučka z chlupatých drátků, nebo kvetoucí květinu z papíru. Po hodině se skupiny vyměnily, takže každý měl možnost nakouknout do výuky, která bude předškoláky čekat od září a vyzkoušet si pokusy a tvoření, které si připravili čtvrťáci.

Akce se velmi vyvedla, bylo úžasné sledovat nadšení předškoláků a péči starších spolužáků.

Návštěva předškoláků na ZŠ Masarova, prosinec 2023

Mgr. Kateřina Aulehlová, Mgr. Marcela Šimecká