Život motýlů

Výuku o hmyzu si žáci ze 4. A obohatili návštěvou Papilonie, kde mohli sledovat živé motýly. Na návštěvu se připravili ve škole. Sepsali si informace, které o motýlech ví. Každý si nachystal otázky, na které by se rád dozvěděl odpověď. Průvodkyně centrem nás přivítala před otevírací dobou, aby si děti program mohly užít bez dalších návštěvníků. Na začátku nás seznámila s motýly, které můžeme v centru vidět. Povídala nám o jejich těle, životě i stravě. Trpělivě odpovídala na všechny otázky. Děti si prohlédly vajíčka, kukly i klubající se motýly. Sledovaly motýly, jak přijímají potravu. Po návratu do školy si do svých badatelských deníků zapsaly odpovědi na své otázky i nové informace, které se dozvěděly.

Život motýlů, prosinec 2023 Život motýlů, prosinec 2023 Život motýlů, prosinec 2023 Život motýlů, prosinec 2023 Život motýlů, prosinec 2023 Život motýlů, prosinec 2023

Mgr. Kateřina Krbková Trnková