Prožitkový kurz

Koncem října se náš školní parlament vydal do Křižanova, kde jsme se společně s parlamenťáky ze ZŠ Novolíšeňská zúčastnili prožitkového kurzu. Po příjezdu a ubytování jsme se seznámili s programem a lektory z CEDU (Centra pro demokratické učení), kteří pro nás program připravili. Po obědě a krátkém odpoledním klidu jsme si zahráli první z několika skvělých her. Velmi se nám líbil i večerní program. Další den probíhal podobně. Některé aktivity byly společné pro obě školy, u některých jsme byli rozděleni. Program byl zaměřen na to, abychom se naučili lépe spolupracovat a vzájemně si naslouchat. Čas jsme si našli i na to, abychom si připravili návrhy, se kterými půjdeme na první zasedání líšeňského žákovského zastupitelstva. Odnesli jsme si spoustu výborných nápadů.

S parlamenťáky z Novolíšeňské jsme navázali přátelské vztahy a už teď se těšíme na další spolupráci s nimi.

Prožitkový kurz, říjen 2023 Prožitkový kurz, říjen 2023

Nela Krajčová, Leontýna Blaháková, Marek Bašný
(členové školního parlamentu Masařky)