Divadelní představení – AI. U. R. aneb Univerzální roboti umělé inteligence

Na začátku listopadu jsme navštívili divadelní klub Leitnerka, konkrétně představení AI. U. R. aneb Univerzální roboti umělé inteligence. Představení bylo o příchodu androida do jedné docela obyčejné rodiny, o radostech a strastech, které se s příchodem robota pojily. Robot jménem AIdam pomáhal dcerám s učením, na druhou stranu ale kvůli jeho přítomnosti vázly rozhovory mezi rodiči a dětmi, dokonce došlo k naprostému odcizení dvou sester a málem i k rozpadu celé rodiny. Také ve škole došlo k experimentování – jeden z učitelů byl robot. Opět nám herci chtěli nastínit, jaké jsou výhody a nevýhody robota – tentokrát v roli učitele. Celé představení trvalo 80 minut a úplně mě vtáhlo do děje. Zajímavostí bylo, že účinkujícími byly děti ve věku 13–17 let. Po jeho skončení se všichni tvářili spokojeně, takže můžu jen říct, že to bylo výborně strávené dopoledne.

Monika Jagošová, žákyně 8. ročníku