Recyklovaný orchestr v UMPRUMu

Skvělé propojení hudební a výtvarné výchovy v poslední době nabízí Filharmonie Brno ve spolupráci s Moravskou galerií. Žáci 4.C to tentokrát otestovali na programu Recyklovaný orchestr, kde jsme navštívili budovu Uměleckoprůmyslového muzea. Nahlédli jsme do expozice designu, kde jsme hledali kousky, které jsou v souladu s udržitelností. Nakonec jsme vytvořili skupinky a tím nám vznikl orchestr, který si zahrál na věci běžné potřeby. Pro většinu dětí byla tohle první návštěva této budovy. Spousta věcí je tu zaujala, a kdyby byl čas, jistě by si je prohlédly víc. Proto je určitě dobré vědět, že stálé expozice Moravské galerie jsou přístupné zdarma! To jen kdybyste nevěděli, co s deštivým víkendem??

Recyklovaný orchestr v UMPRUMu, listopad 2023

Mgr. Lenka Snášelová