Víte, kdo je Zaklínač?

Ještě před podzimními prázdninami jsme se s žáky 8. ročníku vydali do Knihovny Jiřího Mahena na Jírové, abychom se něco dozvěděli o fantasy Andrzeje Sapkowského – Zaklínač. Ze stejnojmenného seriálu na platformě Netflix se stal boom. Zaklínač není jen seriál, ale i počítačová hra. Ale kde to všechno začalo? Přece u knih! Žákům, prostřednictvím úryvku z knihy, byla představena postava Zaklínače a fikční svět, ve kterém tento mutant žije. Děti posléze dostaly za úkol vymyslet mapu svého fantazijního světa, do které si mohly zakreslit cokoliv, co je napadlo, neboť o tom přeci fantasy je. Poté si do map namalovaly podle popisu nestvůry, které taktéž obývají svět Zaklínače. Některé mapy se žákům opravdu povedly. Děkujeme milé paní knihovnici za představení tohoto bestselleru a také za příjemně strávený čas.

Víte, kdo je Zaklínač?, říjen 2023 Víte, kdo je Zaklínač?, říjen 2023 Víte, kdo je Zaklínač?, říjen 2023 Víte, kdo je Zaklínač?, říjen 2023 Víte, kdo je Zaklínač?, říjen 2023

Mgr. Diana Křivanová