Čištění mincí

V hodině dějepisu v 6. ročníku jsme si povídali o archeologii. Zjistili jsme, že se archeologie dělí na několik druhů a také jsme se dozvěděli, co se následně děje s nalezenými předměty. Předměty se musí řádně zapsat, označit a opatrně očistit. A právě čištění nás zaujalo nejvíce. Zhlédli jsme krátké video, ve kterém čistili desetikoruny roztokem z octu a soli. Tvrdili, že to funguje i s kečupem a také s citronovou šťávou. Neváhali jsme a pustili jsme se do experimentu. Žáci byli rozdělení do tří skupinek. Každá skupinka pracovala s jiným roztokem. Pro srovnání jsme si nechali u každého roztoku jednu minci nevyčištěnou. A povedlo se? Posuďte sami.

Čištění mincí, říjen 2023 Čištění mincí, říjen 2023

Mgr. Diana Křivanová