ZÁKLADNÍ ŠKOLA MASAROVA, BRNO

Skvělý úspěch sportovců z Masarky

Začátek školního roku zastihl sportovce z Masarky ve skvělé formě. Po úspěšném fotbalovém turnaji, kde jsme obsadili dvě první místa, následoval velice prestižní atletický čtyřboj, který bývá považován za jednu z nejtěžších soutěží, kterých se základní školy účastní. Proč tomu tak je? Každý účastník musí během jednoho dne absolvovat následující povinné disciplíny: sprint, vytrvalostní běh a hod. Zbylou disciplínu si účastníci vybírají ze skoku vysokého nebo dalekého na základě své preference. Taktika zde tak hraje velmi důležitou roli.

A jak se nám dařilo? Výborně! Mladší chlapci ve složení Balakin Oleksandr, Schaul Martin, Chaloupka Jan, Hubáček Jaroslav a Patrik Viščor postoupili z městského kola do krajského finále, kde obsadili skvělé druhé místo. Jen několik bodů nám chybělo k postupu do celorepublikového finále. Atletický čtyřboj je sice soutěž týmová, opírá se ovšem o individuální výkony a ty byly opravdu vynikající. V konkurenci celého Jihomoravského kraje se Martin Schaul umístil na krásném třetím místě a hned za ním skončil Saša Balakin.

Gratulujeme našim sportovcům ke skvělým výsledkům a těšíme se na další sportovní úspěchy, které nám přinesou!

Skvělý úspěch sportovců z Masarky, říjen 2023 Skvělý úspěch sportovců z Masarky, říjen 2023