Návštěva v HZS JMK

Mezinárodní Den dětí jsme si prostě užili. Třída 3. C navštívila Školní a výcvikové zařízení Hasičského záchranného sboru České republiky v Brně, na ulici Trnkova. Po celou dobu přednášky, kpt. Ing. Pavla Findeise, jsme pozorně poslouchali a z jeho vyprávění jsme se dozvěděli mnoho zajímavých věcí o činnosti výcvikového centra, o zásazích dobrovolných i profesionálních hasičů a o jejich výcviku. Během přednášky jsme procházeli centrem střediska a pozorovali výcvik hasičů. Mohli jsme si nasednout do hasičského auta, osvěžit se vodou ze stříkaček a podívat se na výrobu pěny. Na konci akce jsme dostali dárek. Přemístili jsme se na průlezky, kde jsme se vyřádili a vrátili se do školy plni dojmů a veselých zážitků.

Návštěva v HZS JMK, červen 2023 Návštěva v HZS JMK, červen 2023

Mgr. Jana Damborská