Beseda s fyzioterapeutkou a vozíčkářem

Do naší školy v odpoledních hodinách dorazili dva odborníci na problémy s paraplegií a kvadruplegií. Oba pracují v oboru již několik let, mají proto bohaté zkušenosti a mohli tak žákům z devátých ročníků předat spoustu zajímavých informací.

Na začátku přednášky fyzioterapeutka Mgr. Veronika Málková představila svého kolegu na vozíku Jana Vočku a také neziskovou organizaci ParaCENTRUM Fénix, pod kterou oba pracují.

Samotná přednáška trvala hodinu a půl. Během ní jsme se dozvěděli, jak lidé se znevýhodněním musí čelit pro nás zcela běžným věcem. Patří mezi ně například nástup a výstup z dopravního prostředku, řízení vozidla, oblékání, vyprazdňování. Mimo zmíněné věci sem patří i každodenní rehabilitace.

Žáci mohli v průběhu přednášky i po jejím skončení klást odborníkům jakékoliv dotazy. Atmosféra tak byla uvolněná a myslím si, že jsme se všichni opět dozvěděli něco víc z dané problematiky.

Tímhle bych chtěla především poděkovat za spolupráci přednášejícím, ale i samotným žáků za kázeň a projevení zájmu.

Mgr. Aneta Palánová
Mgr. Vojtěch Jelínek