Šplháme na 1. stupni

Na začátku měsíce listopadu proběhlo školní kolo soutěže ve šplhu. Do té doby děti z 2. až 5. tříd trénovaly tuto nelehkou disciplínu v rámci hodin tělesné výchovy. Ti nejrychlejší z jednotlivých tříd si pak zasoutěžili mezi sebou o „ místa na bedně“ v jednotlivých ročnících. Ve druhém ročníku se vítězi stali E. Olšarová a V. Viščor před L. Findeisovou, D. Novákem, K. Lužnou a Š. Boldišem. Ve třetím ročníku na nejvyšším stupínku stáli K. Opálková a D. Zbořil před A. Adamovou, M. Kölblem, B. Krupičkovou a M. Kadlecem. Čtvrtý ročník ovládli A. Bauerová a S. Hauser před L. Boldišovou, J. Polickým, B. Pavlíkovou a S. Almášy. V pátém ročníku byli nejrychlejší K. Olexová a J. Chaloupka před A. Pidrmanovou, A. Říhou, V. Opluštilovou a O. Rašovským. Oceněné děti z 3. až 5. ročníku reprezentovaly školu poslední listopadový den na obvodním kole a vedly si velmi dobře. Většina z nich vylepšila své časy a to tak, že se dostali do první osmičky mezi osmnáctkou účastníků z jiných škol. Skvělého úspěchu dosáhli Adam Říha, který ve své kategorii nenašel přemožitele a Mathias Kölbl, který skončil těsně druhý. Těmito výkony se nominovali do velkého městského finále. Všem moc gratulujeme ke krásným výkonům a děkujeme za reprezentaci školy.

Šplháme na 1. stupni, listopad 2022 Šplháme na 1. stupni, listopad 2022 Šplháme na 1. stupni, listopad 2022 Šplháme na 1. stupni, listopad 2022

Mgr. Renata Miková