Útulek – učíme se a pomáháme

Na konci října se žáci 5. C vypravili navštívit útulek, který provozuje městská policie Brno. Nejprve se děti seznámily s prací psovodů, odchytářů, veterinářů i ostatních pracovníků útulku. Paní doktorka nám ukázala ordinaci i popsala práci se zvířaty. Dozvěděli jsme se o důležitosti čipování. Užitečné byly také informace o postupu při ztrátě nebo nálezu zvířete. Zajímavá byla diskuze o množírnách i týrání zvířat. Prohlédli jsme se obyvatele útulku. Největší radost z dětí měla koťata, náklonost však byla oboustranná. Při odchodu děti předaly dary, které pro zvířecí obyvatele přinesly.

Útulek – učíme se a pomáháme, říjen 2022 Útulek – učíme se a pomáháme, říjen 2022 Útulek – učíme se a pomáháme, říjen 2022 Útulek – učíme se a pomáháme, říjen 2022 Útulek – učíme se a pomáháme, říjen 2022

Mgr. Kateřina Krbková Trnková