Mineralogická sbírka Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity

Začátkem školního roku jsme se v přírodovědě zabývali neživou přírodou, horninami a minerály. Proto jsme se my z 5. B vydali navštívit mineralogickou sbírku Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity. Pan lektor nás vyzvedl na vrátnici a zavedl nás do suterénu plného zajímavých vitrín s nerosty. Nejvíc nás samozřejmě zajímaly ty drahé. Ale nakonec jsme přece jen odcházeli okouzleni především nerosty fluorescenčními, které pod ultrafialovým světlem svítí. Pan lektor nás při rozloučení ještě pozval na Noc vědců, která se ten den v Brně konala.

Mineralogická sbírka Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, říjen 2022 Mineralogická sbírka Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity, říjen 2022

Mgr. Lenka Snášelová