Projekty podpořené ESF

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁVÁNÍ

Název projektu:Rozvoj školních poradenských pracovišť – vzdělávání, informace, poradenství II
Realizátor projektu:Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
Partneři projektu:Institut pedagogicko-psychologického poradenství ČR
Zahájení projektu:1.7.2009
Ukončení projektu:30.6.2011
Cíl projektu:

V rámci projektu působí již na více jak 140 školách školní psychologové a školní speciální pedagogové, kteří spolu s výchovnými poradci, školními metodiky prevence a konzultačními týmy pedagogů tvoří školní poradenská pracoviště (ŠPP). Hlavním cílem ŠPP je poskytování poradenských služeb žákům a učitelům škol; tyto služby jsou zaměřeny na práci s riziky, která mohou ovlivňovat průběh vzdělávání a osobní dráhu žáků. Takovými riziky jsou např. školní neúspěšnost, různé druhy speciálních vzdělávacích potřeb, kulturní odlišnost, sociální vyloučenost prostředí, ze kterého dítě přichází do školy, ale i např. poruchy chování či absence kulturního kapitálu v rodině.

V rámci tohoto projektu působí na naší škole školní psycholožka a speciální pedagožka. Po skončení projektu jsou obě pracovnice placeny z finančních prostředku MŠMT. Škola bude usilovat o to, aby od ledna 2012 mohly pracovnice na škole pokračovat.

Pokračování projektu

Škola je od 26.1.2012 zapojena do projektu RAMPS – VIP III (Rozvoj a metodická podpora poradenských služeb – VIP III), který je zaměřen na zvýšení kvality poskytovaných služeb ve školách a školských poradenských zařízeních. Tyto služby jsou poskytovány školními psychology, školními speciálními pedagogy, metodiky pro školní poradenská pracoviště a dalšími odborníky. Více na www.nuv.cz/ramps. Předpokládané ukončení projektu 31.5.2014.