skrytý
ZÁKLADNÍ ŠKOLA MASAROVA, BRNO

Badatelský projekt Není ořech jako ořech

Badatelský projekt 4. C probíhal na konci října. Děti si nejprve nastudovaly informace o plodech, které běžně jíme a říkáme jim ořech. Překvapily je informace o kokosovém ořechu i kešu oříšku. V otázkách k textu si ověřily, zda si vědomosti dobře pamatují. Vyzkoušely si i výtah z textu. Následovalo samotné bádání. Děti si každý oříšek měřily, vážily, studovaly povrch, vůni i chuť. Své poznatky si zapisovaly. Podle skutečnosti si oříšky také namalovaly. V poslední části projektu si vyhledaly a zapsaly recept, podle kterého vytvářely oříškovou pomazánku. Děti v průběhu projektu pracovaly samostatně i ve skupinách. Při badatelských aktivitách měly možnost si své poznatky porovnávat a prezentovat.

Badatelská projekt Není ořech jako ořech, říjen 2019 Badatelská projekt Není ořech jako ořech, říjen 2019 Badatelská projekt Není ořech jako ořech, říjen 2019 Badatelská projekt Není ořech jako ořech, říjen 2019

Mgr. Kateřina Krbková Trnková

Přípravný kurz