Výměnný pobyt ve Španělsku

V květnu mělo pět žáků naší školy společně s dalšími brněnskými základními školami možnost vycestovat do španělského Bilbaa a městečka Sodupe, kam se vypravili za svými přáteli a jejich rodinami, se kterými se seznámili na podzim při jejich návštěvě Brna. Všechny rodiny se o žáky výborně postaraly tak, jako se naše české děti a rodiče postarali o španělské žáky. Měli jsme možnost se zúčastnit nabitého programu a poznat spoustu nádherných a zajímavých míst. V neposlední řadě si žáci procvičili angličtinu, bez které by se v hostitelských rodinách neobešli. Náš bohatý týdenní program obsahoval návštěvu školy v Sodupe, orientační běh v krásné přírodě v La Arboleda a navštívili jsme také Karpín – záchytnou stanici podobnou zoo, kde jsou umístěna zvířata, která se dostala do ohrožení a nejsou schopna svobodného života v přírodě. Nemohla chybět ani prohlídka Bilbaa, největšího města Baskicka, kde jsme strávili celý den, a španělští žáci pro nás měli připravené zajímavé informace o jednotlivých částech města. Celý týden se nám počasí celkem vydařilo. Až v pátek, kdy jsme navštívili San Juan de Gaztelugatxe – místo známé zejména díky seriálu Hra o trůny, nás provázel déšť. Náročné stoupání jsme ale zvládli a sobotu už žáci strávili ve svých náhradních rodinách společným programem. Všichni si týden ve Španělsku moc užili a my věříme, že naše spolupráce bude v budoucnosti i nadále pokračovat.

Výměnný pobyt ve Španělsku, květen 2019 Výměnný pobyt ve Španělsku, květen 2019

Mgr. Denisa Pavlíková