Návštěva žáků 5. ročníku ve Fakultní nemocnici Brno

V květnu žáci 5. ročníku zakončili učivo o lidském těle návštěvou Fakultní nemocnice v Brně. Domluvený program nás provedl urgentním příjmem, porodnicí, laboratoří i oddělením radiologie. Na každém oddělení na nás čekali velmi příjemní lékaři i sestřičky a odpovídali na všetečné dotazy. Lékaři dětem předvedli nejmodernější radiologická zařízení - mohly tak vidět vyšetření na CT, magnetickou rezonanci i vlastní svaly na ultrazvuku. Na porodním oddělení se podívaly na monitor miminka v maminčině bříšku nebo model maminky, která je těhotná. Na urgentním příjmu se dětem věnovala skvělá paní doktorka, která dětem popsala svou práci, nabídla možnost si vyzkoušet aplikaci léku do kostní dřeně na modelu kosti nebo si poslechnout své srdce stetoskopem. Děti si prohlédly záchranářskou brašnu a vyzkoušely si, jak je na zádech těžká. V poslední části měly děti možnost vidět, jakým způsobem nemocnice vyšetřuje odebrané vzorky krve, tkání nebo třeba moči. Pro všechny děti byla návštěva obrovským zážitkem.

Návštěva žáků 5. ročníku ve Fakultní nemocnici Brno, květen 2019 Návštěva žáků 5. ročníku ve Fakultní nemocnici Brno, květen 2019 Návštěva žáků 5. ročníku ve Fakultní nemocnici Brno, květen 2019 Návštěva žáků 5. ročníku ve Fakultní nemocnici Brno, květen 2019 Návštěva žáků 5. ročníku ve Fakultní nemocnici Brno, květen 2019

Mgr. Kateřina Krbková Trnková