3D tiskárna na naší škole tiskne i pro žáky třetích tříd

Děti z 3. ročníku se v úterý 2. 4. 2019 sešly v divadelním sále školy, aby se seznámily s principem tisku 3D tiskárny. Pan učitel Ondřej Nakládal dětem vysvětlil přípravu obrázku v počítačovém programu, ukázal již vytištěné výrobky psa, úhloměr i píšťalku.

Po skupinkách se děti mohly podívat zblízka na začátek a průběh tisku modré píšťalky s kuličkou. Nejzajímavější byly dotazy během půlhodinového tisku. Může tiskárna vytisknout hrnek? Z čeho je ten provázek? Jak by se vytiskla koule? Na všechny všetečné otázky pan učitel trpělivě odpovídal a děti mu na konci hodiny bouřlivě zatleskaly.

3D tiskárna na naší škole, duben 2019 3D tiskárna na naší škole, duben 2019 3D tiskárna na naší škole, duben 2019 3D tiskárna na naší škole, duben 2019 3D tiskárna na naší škole, duben 2019 3D tiskárna na naší škole, duben 2019

Mgr. Martina Gašparíková