Masopustní průvod na ZŠ Masarova

Jako již tradičně, i v letošním roce se na naší škole konaly oslavy Masopustu, tentokrát první březnový den. Veselé masopustní obchůzky Líšní se zúčastnili všichni žáci 2. a 4. ročníků. Děti pilně nacvičovaly písně a tance, které běžně doplňují průvod masek. Předvedli jsme velké množství tradičních i netradičních převleků a za zvuku klarinetu a kytary byl celý průvod zahájen před naší školou. Za bujarého veselí, kdy všichni výskali, bubnovali a tloukli nejen poklicemi, jsme se vydali k MŠ Synkova, kde už nás vyhlížely netrpělivé děti. Přesunuli jsme se k MŠ Hochmanova a dále ke Klokánku, kde jsme se setkali s dětmi v krásných maskách. Svým vystoupením jsme potěšili také děti v MŠ Michalova a nezapomněli jsme ani na další přihlížející, kteří zrovna trávili čas na procházce. Naše putování, během kterého nám krásně přálo počasí, jsme zakončili krátkým vystoupením v naší školní jídelně, abychom poděkovali všem paním kuchařkám, které pro nás napekly výborné masopustní koláče.

Mgr. Marcela Šimecká