Projekt Zpracování dřeva

V průběhu ledna a února proběhl ve všech třídách 4. ročníku projekt, ve kterém si žáci vyzkoušeli práci se dřevem. Na základě obrazového materiálu se děti nejprve seznámily se základními informacemi o těžbě dřeva v lesích, dozvěděly se něco málo o struktuře dřeva a různých druzích dřeva. Také poznaly základní nástroje, kterými se dřevo opracovává. Nabyté informace si pak někteří ověřili při vyplňování kvízu v informačním systému Edookit. Nejprve žáci při studiu pracovního listu pronikli do tajů technického kreslení a v hodinách českého jazyka se pokusili sestavit správný pracovní postup. Nakonec se pustili do výroby vlastního výrobku. Každý žák si vyrobil brousítko na tužky. Při jeho výrobě se žáci naučili orýsovat a upnout materiál, uříznout potřebný rozměr a také výrobek finálně opracovat. Dále se naučili nalepit smirkový papír a filc. Projekt je propojen s dalšími, které na naší škole podporují polytechnickou výchovu i vztah k přírodě. Žáci 6. a 7. ročníků vyrábí pokusná políčka, ve kterých budou děti ze 4. a 5. ročníku pěstovat a pozorovat rostliny.

Technický výkres - brousítko na tužky

Projekt Zpracování dřeva, březen 2019 Projekt Zpracování dřeva, březen 2019 Projekt Zpracování dřeva, březen 2019 Projekt Zpracování dřeva, březen 2019 Projekt Zpracování dřeva, březen 2019 Projekt Zpracování dřeva, březen 2019 Projekt Zpracování dřeva, březen 2019 Projekt Zpracování dřeva, březen 2019

Mgr. Marta Tesařová, Mgr. Anna Ciupková, Mgr. Renata Kukolová, Mgr. Jiří Šebela, Mgr. Ivo Zálešák

Recitační soutěž 2. – 5. ročníku