Žáci ZŠ Masarova tradičně navštívili vánoční Vídeň

Jako každý rok, i letos jsme zavítali do města valčíku a sachru. Cestou do rakouské metropole nás paní průvodkyně již v autobuse informovala o základních údajích našeho sousedního státu, o jeho nejvýznamnějších osobnostech, o kultuře této země a nezapomněla ani na pár úsměvných informací.

Před příjezdem k prvnímu stanovišti jsme se dozvěděli něco o architektonické tvorbě pánů Hundertwassera a Krawiny. Od této typické stavby jsme se přesunuli do tradičního centra, kde jsme mohli obdivovat zimní sídlo Habsburků Hofburg, náměstí Svatého Štěpána, stáje Lipicánů, nebo vídeňskou radnici. Vedle těchto skvostů jsme navštívili také vánoční trhy, které jsou dnes již u každé významné památky Vídně.

Věřím, že každý z účastníků výletu se dokázal pozastavit, uvolnit a zapomenout na český předvánoční shon a maximálně si užít předvánoční atmosféru, kterou nám toto město nabídlo.

Mgr. Alena Palíková
Mgr. Terezie Moskalová