Kabaret Nohavica

Na konci října jsme měli možnost s osmými a devátými ročníky navštívit divadlo Radost, kde jsme zhlédli představení Kabaret Nohavica aneb Barevné korálky na šňůrce, ale také Dokud se zpívá, ještě se neumřelo. Jak už samotný dlouhý název napovídá, jedná se o představení plné vtipných textů a písní Jaromíra Nohavici, známého populárního a oblíbeného folkového písničkáře, textaře a libretistu, skladatele i kytaristu, který hraje také na heligonku, ale je i znamenitý překladatel Mozartových oper – tedy „téměř renesanční kumštýřská osobnost.“ Během představení si žáci připomněli některé nejznámější Nohavicovy písně, jako například Ladovská zima nebo Pijte vodu. Celé představení bylo navíc prokládáno velmi povedenými scénkami, které uváděly jednotlivé písně. Všichni si na představení užili spoustu zábavy a my doufáme, že v repertoáru divadla Radost zůstane hodně dlouho.

Mgr. Denisa Pavlíková