Akce partnerských tříd 1. C a 5. B – Netradiční forma TV

Třetí týden v říjnu jsme se sešli v hodině tělesné výchovy, abychom si společně užili spoustu legrace a ukázali prvňáčkům, že noviny nejsou pouze na čtení, ale dá se s nimi také cvičit. Na úvod celého setkání si každý prvňáček vybral jednoho páťáka, který měl za úkol po celou dobu akce se o mladšího spolužáka starat. Většina aktivit byla prováděna v takto zvolených dvojicích. Pohybovali jsme se po celé tělocvičně a vymýšleli jsme, co zábavného se dá dělat s novinami. Klouzali jsme se jako po skluzavce, běhali jsme po čtyřech s podmínkou, že pod každou končetinou máme jeden novinový list, zkusili jsme si i bruslení po novinách – a že v některém případě to bylo přímo krasobruslení! Společně jsme zkoušeli chodit takovou rychlostí, aby nám na těle držel list novin a při chůzi nespadl. Došlo také na papírovou válku a na autodráhu, kdy se páťáci stali autíčky a vozili v poloze vleže svého parťáka z první třídy tak, že se plazili po novinách. Všichni si užili spoustu legrace, hodina utekla jako ještě nikdy a už se opět těšíme na další společnou akci. Odměnou nám byly šťastné výrazy v tvářích a jiskřivé záblesky v očích všech zúčastněných.

Akce partnerských tříd 1. C a 5. B – Netradiční forma TV, říjen 2018 Akce partnerských tříd 1. C a 5. B – Netradiční forma TV, říjen 2018

Mgr. Marcela Šimecká, Mgr. Iva Doležalová