Program pro žáky 5. ročníku na Přírodovědecké fakultě v Brně

Naše škola v rámci realizace některých projektů spolupracuje s fakultami Masarykovy univerzity. Při celotýdenním projektu o minerálech a horninách se žáci 5. ročníku vypravili do areálu Přírodovědecké fakulty MU v Brně. Fakulta pro žáky připravila velmi zajímavý a interaktivní výukový program. Po úvodní výkladové části dostaly děti za úkol, aby v areálu geoparku vyhledávaly s mapkou horniny podle zadání. V mineralogické sbírce děti měly možnost vidět originály velmi vzácných zkamenělin, samotné minerály v surovém a broušeném stavu i vzácné meteority. V zatemněné vitríně jsme pod UV lampu viděli minerály, které v takovém prostředí září. Prostor byl i pro dotazy, kterých bylo velmi mnoho. Pro obě instituce byla spolupráce velmi příjemná a bude pokračovat i nadále.

Program pro žáky 5. ročníku na Přírodovědecké fakultě v Brně, září 2018 Program pro žáky 5. ročníku na Přírodovědecké fakultě v Brně, září 2018 Program pro žáky 5. ročníku na Přírodovědecké fakultě v Brně, září 2018 Program pro žáky 5. ročníku na Přírodovědecké fakultě v Brně, září 2018 Program pro žáky 5. ročníku na Přírodovědecké fakultě v Brně, září 2018 Program pro žáky 5. ročníku na Přírodovědecké fakultě v Brně, září 2018 Program pro žáky 5. ročníku na Přírodovědecké fakultě v Brně, září 2018

Mgr. Kateřina Krbková Trnková