Atletický trojboj 3. – 5. tříd brněnských škol

V polovině června jsme se zúčastnili, jako každoročně, atletického trojboje pořádaného AŠSK na hřišti ZŠ Laštůvkova. Děti závodily ve sprintu, skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem nejen jako jednotlivci, ale také jako tým za svou školu. Tu reprezentovaly opravdu skvěle a zúročily celoroční zkušenosti z Olympijského víceboje, který plní v hodinách tělesné výchovy a Atletiky pro děti do škol – projektu Českého atletického svazu, do kterého jsme zapojeni. Do trojboje se přihlásilo 22 škol, což je obrovské číslo a přesto se naši sportovci dokázali prosadit. Tým 3. ročníku tvořili Oleksandr Andriyenko, Ondřej Vávra, Ema Praženková a Viktorie Semenjuková. V silné konkurenci skončili na krásném 11. místě. O.Andriyenko si navíc jako jednotlivec poradil se všemi soupeři a ve své kategorii zvítězil. Čtvrté ročníky úspěšně reprezentovali Viktorie Czudková, Eva Martanová, Daniel Kolář a Daniel Nikodým. To nejlepší si ovšem nechali na závěr naši páťáci. Matěj Skřivánek porazil všechny své soupeře a spolu s dalšími členy týmu Terezií Jančovou, Kateřinou Julínkovou a Jakubem Valentou, kteří také výrazně zabodovali, dosáhli na stupeň nejvyšší, porazili všechny týmy a vybojovali pro školu krásný pohár. Všem moc gratulujeme k výborným sportovním výsledkům a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Mgr. Renata Miková