Projekt Pyramidáček – 2. C

Během školního roku nás, v rámci celoročního projektu Pyramidáček - zdravá výživa, několikrát navštívili maturanti studijního oboru nutriční asistent ze střední školy zdravotnické.

Připravili pro děti pohádkový příběh Pojídací planeta, při kterém se děti dozvěděly o jednotlivých částech trávicího traktu. Příběhem je provázela holčička Klára. Při dalším setkání měli studenti pro děti nachystaný detektivní příběh Kam zmizely bílkoviny? A poslední byl, malinko strašidelný, příběh Děs - běs. O chlapci, který se učí jíst potraviny, které jsou našemu tělu prospěšné.

Jednotlivé výživové zásady studenti vysvětlovali dětem nejen názorně, ale zejména formou říkanek, písniček, tanečků, soutěží a s využitím dramatizace. Nechyběly ani originálně vytvořené omalovánky, které děti dostaly na konci každého setkání. Studenti dokonce upekli pro děti „zdravé mlsání“ - koláčky z ovesných vloček, s odstraněním všech nežádoucích alergenů pro jednotlivé děti!

A protože byly děti nadšené, studenti si všechno připravili také pro třídu 2. A a 2. E.

Projekt Pyramidáček, červen 2018

Mgr. Dagmar Šebková