Žáci ze ZŠ Masarova navštívili vídeňskou zoologickou zahradu

Již tradičně jsme se spolu s našimi žáky vydali do překrásné zoologické zahrady ve Vídni, která se nachází v parku u zámku Schönbrunn. Zahrada byla založena roku 1752 a řadí se tak k nejstarším na celém světě. Výjimečná není pouze svým stářím, ale také nevšedními barokními ubikacemi pro zvířata. Účastníci našeho výletu mohli zhlédnout nejenom zajímavá zvířata (pandy, koaly a lední medvědy), ale především neokázalé prostory tropického lesa, korálového útesu a ptačí říše.

Zajímavá a zároveň poučná byla půlhodina věnovaná krmení tučňáků, kteří nás rozesmáli svými vtipnými gesty. Díky sluníčku, které nás během výpravy provázelo a hřálo, jsme se domů vraceli plni krásných dojmů a zážitků.

Žáci ze ZŠ Masarova navštívili vídeňskou zoologickou zahradu, květen 2018

Za vyučující NJ