Akce Hecn! se

Naše škola se stala pilotní školou Projektu Hecn! se, který vymysleli a realizují dva naši žáci. Projekt se na základě interaktivních workshopů zaměřuje na motivaci dnešní mladé generace. Uskutečnil se v jednom únorovém dni v tělocvičně naší školy. Zúčastnili se ho žáci čtvrtých až devátých ročníků. V rámci projektu se dvacetičlenným skupinám žáků věnovali „patroni“ projektu. „Patron” je teenager, který je úspěšný v nějakém oboru. U nás na škole proběhly čtyři workshopy. První byl workshop longboardingu, jehož patronem byl Vojtěch Žáček, dvojnásobný mistr Evropy, který dětem tento sport přiblížil a umožnil jim vyzkoušet si jízdu na elektrickém longboardu. Další byl workshop dvou hráčů baseballu za klub Draci Brno, Ondřeje Chlubny a Davida Merganse. V něm se žáci seznámili s tímto sportem a dozvěděli se spoustu zajímavostí ze světa zmíněných sportovců. Třetí workshop, jehož patronkami byly vicemistryně světa Natálie Nová a Karolína Ficova, byl taneční. Zde se zájemci naučili tančit jednoduchou sestavu. Poslední byl workshop patronky Gabrielle Clement. Žáci dostali za úkol vymyslet imaginární YouTube kanál a popřemýšlet nad náplní takového kanálu. Dle nadšených ohlasů měl tento projekt na naší škole u žáků velký úspěch a už se všichni těší na snad další den plný zážitků s projektem Hecn! se.

Akce Hecn! se, březen 2018 Akce Hecn! se, březen 2018 Akce Hecn! se, březen 2018 Akce Hecn! se, březen 2018

Za projekt Hecn! se
Lukáš Nerud