Beseda s Cyrilem Podolským

Na začátku března 2018 navštívil žáky 1. stupně známý a uznávaný animátor, režisér a scénárista Cyril Podolský. Připravil si pro děti besedu, která je provedla světem animovaného filmu a loutek. Měli jsme možnost vidět, jak se loutky vyrábějí, jak probíhají přípravy na animaci i samotné loutky. Pan Podolský přivezl ukázat postavičky ze svého filmu Krysáci, ale seznámili jsme se i s hrdiny z nově vznikající pohádky o strašidlech. Děti překvapilo, jak náročná a zdlouhavá je výroba jednoho loutkového animovaného filmu, jak a z čeho vznikají rekvizity do filmů i důmyslnost, s jakou jsou loutky vyrobeny.

Beseda s Cyrilem Podolským, březen 2018 Beseda s Cyrilem Podolským, březen 2018 Beseda s Cyrilem Podolským, březen 2018 Beseda s Cyrilem Podolským, březen 2018 Beseda s Cyrilem Podolským, březen 2018

Mgr. Kateřina Krbková Trnková

22. Daltonská konference