Čtenářská gramotnost v 6. a 7. ročníku

Soutěž Babylon aneb rozumíme si?

V týdnu od 12. 2. do 16. 2. 2018 se žáci šestého a sedmého ročníku zapojili do soutěže Babylon aneb rozumíme si, kterou pořádá ZŠ Kuldova v Brně a jejímž cílem je prověřit úroveň čtenářských schopností dětí.

Letos děti pracovaly s informacemi týkajícími se techniky, jako například kde vznikla helikoptéra nebo kdo první skákal padákem. Žáci doplňovali do textu vhodná slova z výběru, rozhodovali o pravdivosti výroků souvisejících s textem, vybírali z možností správnou odpověď, která se týkala návštěvního řádu Technického muzea v Brně, vyplňovali informace získané z článku o programech technického muzea, hledali v textu cizí slova nebo správně seřadili odstavce článku o Leonardu da Vinci.

Celkově bylo možné získat 43 bodů, přičemž úspěšným řešitelem byl ten, kdo získal 31 bodů a více. Nejúspěšnějšími řešiteli naší školy byli:

7. BMartina Bartková41 bodů
7. BVendula Pindryčová39 bodů