Vnitřní nepřítel

Divadlo Polárka nám ze svého repertoáru nabídlo premiéru divadelního představení Vnitřní nepřítel. Je to ojedinělá hra pro dospívající diváckou skupinu.

Žáci osmých ročníků ji měli možnost zhlédnout na Malé scéně Divadla Polárka. Hra je o tom, jak je těžké dospívat ve světě, ve kterém se člověku nechce doopravdy žít. O světě, ve kterém lidé sedí v kancelářích a zapomínají, kým doopravdy jsou. O vzpouře kluka, který nechtěl zapomenout, kým ve skutečnosti je.

Hra poukazuje nejen na násilné ideologie, ale také na nebezpečí silných vůdců a jejich manipulaci se slabšími. Je to hra o nepříteli, který je spíš uvnitř nás samotných než někde daleko venku.

Inscenace byla žáky velmi kladně přijata, ale protože byla obsahově dost složitá, rozebrali jsme ji v hodinách literární výchovy.

Mgr. Dana Viktorínová