Atletění na Masarce

V letošním školním roce pokračujeme ve spolupráci s Českým atletickým svazem a jsme zapojeni do projektu Atletika pro děti do škol. I když jsme až do konce října poskytli prostory obou tělocvičen mateřské školce, nezaháleli jsme a i přes ne vždy slunečné a teplé počasí jsme využívali na hodiny tělesné výchovy naše školní hřiště. Trénovali jsme překážkové běhy, skoky z místa i s rozběhem do písku. Zdokonalovali se v běžecké abecedě, rychlých sprintech i vytrvalostních bězích. Některé třídy vyzkoušely i štafetové předávky. Využili jsme i loni získané doskočiště a stojany a zkoušeli překonávat laťku v různé výšce. Pokud se s námi počasí vůbec nekamarádilo, rozložili jsme si pomůcky ve vestibulu školy a nenechali se od sportování odradit. Průběžně plníme disciplíny Olympijského víceboje, do kterého jsme se letos opět zapojili. Zároveň již třetím rokem mohou děti všestranně rozvíjet své pohybové dovednosti v odpoledních atletických přípravkách. Naše přípravky se v loňském školním roce spojily s atletickým klubem Olymp Brno a tak některé děti již v oddílových dresech reprezentovaly, a to velmi dobře, školu a klub na atletických přeborech družstev jihomoravského kraje a závodily i na mezinárodních atletických závodech Ekag. V září příštího roku bude hostit Ostrava nejprestižnější týmovou soutěž v atletice na světě – Kontinentální pohár a naši mladí atleti se zapojili do dlouhodobého projektu a soutěže Českého atletického svazu "Fandíme kontinentům". V rámci tréninků budeme cestovat po kontinentech, hrát typické hry pro dané země, poznávat sportovce, a když se nám bude dařit, získáme zajímavé odměny a ve hře je i výlet v září do Ostravy.

Atletění na Masarce, prosinec 2017 Atletění na Masarce, prosinec 2017

Mgr. Renata Miková