Adopce na dálku

I v letošním školním roce pokračuje naše škola v úspěšném projektu Adopce na dálku ve spolupráci s organizací ADRA. Od února nově podporujeme osmiletou Anannu Nokrek. Žije téměř ve stejných podmínkách jako předtím Rumila, která díky naší pomoci již studium dokončila. Rodina Ananny žije ve slaměném domku o jedné místnosti. Otec pracuje jako námezdní dělník a matka se stará o domácnost. Má dva sourozence, bratra a sestru. Ananna chodí do 2. třídy internátní školy Jalchatra a učení ji moc baví. Jejím nejoblíbenějším předmětem je angličtina. Kromě svého mateřského jazyka garo mluví ještě bengálsky. Ve volném čase si ráda maluje, nebo hraje se svými kamarádkami oblíbenou místní hru Ludu (desková výuková hra). Stejně jako Rumila se chce stát zdravotní sestrou a pomáhat lidem. Náš příspěvek na její studium činí 650 Kč za měsíc. V současné době máme díky několika akcím školního parlamentu na studium dívky naspořené nějaké peníze, ale doufáme, že se podaří sehnat celou roční částku a tu jí v termínu zaslat. Přikládáme Anannin poslední dopis, ve kterém nás všechny srdečně zdraví a děkuje za naši pomoc. Píše, že studium jí jde dobře a ve volném čase nejraději hraje s kamarády na schovávanou. Budeme se těšit na další dopis od ní a pravidelně informovat o pokračujícím projektu.

Adopce na dálku, říjen 2017

Mgr. Miroslava Kubíčková