Branný den

Žáci 2. – 5. ročníku naší školy si ve dnech 8.6.2017 a 9.6.2017 vyzkoušeli střelbu ze zbraní armády ČR, hod granátem na cíl, jak správně používat ochrannou masku, co jsou nebezpečné chemické látky, resuscitační figurínu a nabalit si správně evakuační zavazadlo. Vše probíhalo v prostorách kolem školy pod záštitou Muzea civilní obrany v Ústí nad Labem. Pod vedením zkušených lektorů z katedry civilní obrany a lékařské fakulty si žáci oprášili své znalosti a prakticky se seznámili se situacemi, se kterými se mohou v běžném životě setkat. Měli možnost získat informace o naší armádě a o působení vojáků v zahraničních misích.

Celý dopolední program se vydařil a žáci si protáhli tělo i mysl před nadcházejícími prázdninami, kde o různé nástrahy není nouze.

Branný den, červen 2017

Mgr. Renata Kukolová, Mgr. Marta Tesařová